Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Trudno jest nam zrozumieć dlaczego jesteśmy wciąż doświadczani przez organy państwa , którego przecież jesteśmy obywatelami" - 13.11.2014

Stowarzyszenie Polskiego

Związku Działkowców

ROD "Wypalanki"

ul Bór 201

42-200 Częstochowa

 

                                                                      Marszałek Sejmu

                                                                     Rzeczypospolitej Polskiej

                                                                      Pan

                                                                      Radosław Sikorski

 

 

Szanowny Panie Marszałku

Mamy świadomość że w Polsce wiele jest jeszcze nie załatwionych spraw.Mamy świadomość że Sejm na czele którego Pan stoi na pewno wiele ważnych ucstaw ma przed sobą. Dlatego też zwracamy się o nie odkładanie uchwalenia ustawy prawo budowlane,projekt której został złożony w Sejmie przez Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.

Trudno jest nam zrozumieć dlaczego jesteśmy wciąz doświadczani przez organy państwa , którego przeciez jesteśmy obywatelami. 

Jak widać nie jesteśmy grupą obywateli wysuwającą tylko żądania i oczekującą na profity. Potrafimy się zorganizować, chcemy wspóldzialać z organami państwowymi czego dowodem jest obecnie złożony Obywatelski Projekt Ustawy Prawo Budowlane który zapewnia nam bezpieczeństwo naszych domków-altan.

Szanowny Panie Marszałku

Od Pana zależy ile czasu będziemy żyć w niepewności. Od Pana zależy jak prędko rozpoczną się prace nad ustawą "prawo budowlane".

Gotowy projekt ustawy został złożony w Sejmie.

My dzialkowcy prosimy tylko o nie odkładanie procedowania nad treścią ustawy, prosimy o przyspieszenie prac aby na działkach mogl znów zapanować spokój, abyśmy nie żyli w niepewnościi lęku że nasze altanki sa samowolą budowlaną nie zgodną z prawem.

Budowaliśmy te altanki wlasnym sumptem jak kogo było stać ale zgodnie z przepisami jakie nas obowiązywały.To nie sa wille ani pałace , to małe domki-altanki które pozwalają na schronienie i przechowywanie narzędzi i sprzętu.

Panie Marszałku

Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wypalanki" żywią nadzieję że wyjdzie Pan naprzeciw ich oczekiwaniom i prace nad ustawą rozpoczną się w niedalekiej przyszłości, że w nowy rok wejdziemy z nowa ustawą która będzie gwarantem bezpieczenstwa naszych altan.

 

Pozostajemy z szacunkiem.

W imieniu Działkowców i Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wypalanki"

Prezes ROD  Barbara Powązka

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio