Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie Prezesów ROD w Nowej Soli - 09.11.2014

W piątek (07.11.2014r) w Nowej Soli odbyła się narada Prezesów ROD z rejonu Nowej Soli, Nowego Miasteczka, Wschowy, Bytomia Odrzańskiego, Lginia, Sławy i Kożuchowa. Na zaproszenie Prezesa OZ w naradzie uczestniczyli Wicemarszałek  Województwa Lubuskiego – Stanisław Tomczyszyn  oraz Wojciech Kozieja- dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju wsi, którzy omówili plany rozwoju współpracy Urzędu Marszałkowskiego z Polskim Związkiem Działkowców oraz plany modernizacji wałów przeciwpowodziowych i regulacji rzeki Odry na odcinku nowosolskim.


W trakcie narady omówiono najważniejsze zagadnienia z jakimi obecnie boryka się Polski związek Działkowców. Omówiono zagrożenia wynikające ze stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie ustawy o ROD.  Ustalono dalsze działania w ramach promowania obywatelskiego projektu ustawy  w ramach akcji „STOP rozbiórkom altan”.. W tej sprawie podjęto stanowisko do Marszałka Sejmu. (czytaj poniżej)
Omówiono najważniejsze zagadnienia nowego Statutu PZD oraz zadania jakie wynikają dla poszczególnych organów Związku z tytułu wdrażania Statutu oraz uchwał systemowych, które będą zmienione z racji wejścia w życie nowych przepisów..
W trakcie spotkania omówiono też stanowisko PZD w sprawie wyborów samorządowych. 

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.