Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Spotkanie prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Delegatury Radomskiej" - 07.11.2014

6 listopada br. odbyło się spotkanie prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu Delegatury Radomskiej. W spotkaniu uczestniczył prezes Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD pan Zygmunt Kacprzak.

Celem spotkania było zapoznanie zebranych z sytuacją wewnątrzzwiązkową oraz uchwałami Nadzwyczajnego Zjazdu PZD. W pierwszym punkcie zapoznano zabranych z pracami nad zmiana ustawy prawa budowlanego a tym ocalenia altan działkowych przed Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Zebrani wyrazili opinię, że zebranie 704 tys. podpisów jest sukcesem działkowców. Teraz działkowcy oczekują od posłów, którzy oferują nam pomoc, że spowodują, że ustawa  zostanie zmieniona jeszcze w okresie bieżącej kadencji Sejmu. Omówiono też działalność pani Rzecznik Praw Obywatelskich, która niespodziewanie uaktywniła się w momencie kiedy ustawa nasza była już uchwalona. Nikt nie słyszał nigdy wypowiedzi pani Rzecznik w okresie prac nad ustawą.

Rozumiemy, że aktywność pani Rzecznik to ciąg szykan, które  czekają działkowiczów a których jeszcze nie znamy.

W tej sytuacji zebrani uchwalili petycję skierowaną do Pani Premier . Przypominamy, że Pani Premier jest posłanką Ziemi Radomskiej. Tekst petycji w załączeniu.

Również ważnym punktem spotkania, była dyskusja nad zapisami statutu PZD, który uchwalono na Nadzwyczajnym Zjeździe. Zebrani uważają, że uchwalony statut jest dużym osiągnięciem PZD i zabezpiecza żywotne interesy działkowców. Statut ten wprowadza nas w nową rzeczywistość.

Ustalono również, że funkcyjni działkowcy będą spotykać się z grupami działkowców w celu dyskusji nad problemami nurtujących działkowców.

 

 Dorota Matuska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio