Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Spotkanie przedstawicieli OZM PZD z posłanką Alicją Dąbrowską (PO)" - 04.11.2014

Na wstępie spotkania przedstawiciele działkowców wręczyli Pani Poseł petycję z apelem o poparcie inicjatywy obywatelskiej w trakcie prac sejmowych. Dyskusja dotyczyła najbardziej palących obecnie problemów Polskiego Związku Działkowców. Poruszony został temat wystąpienia Pani Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie rzekomej niekonstytucyjności ustawy o ROD.

Poseł Dąbrowska wyraziła ogromne zdziwienie, iż ustawa uchwalona niemal jednogłośnie przez parlament jest podważana przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Zadeklarowała jednocześnie, iż dołoży starań, aby przekonać Panią Rzecznik do zmiany podejścia do działkowców. Stwierdziła też, że cieszy się z istnienia ogrodów działkowych  w mieście i jest ich sympatykiem.

W trakcie spotkania skupiono się także na sprawie orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie altan na działkach. Przedstawiciele OZM PZD przedstawili sytuację w jakiej znaleźli się działkowcy i omówili obywatelski projekt zmiany prawa budowlanego, który 9 października trafił do Sejmu z poparciem ponad 700 tysięcy osób.

Pani poseł wyraziła opinię, iż niewyobrażalne jest, aby altany, które od ponad stu lat powstają w ogrodach miałyby być teraz rozbierane. Powiedziała też, że dziwnym wydaję się, że altany nagle zaczęły komuś przeszkadzać, podczas gdy przez dziesięciolecia służyły działkowcom i nie było z tym problemu. Zadeklarowała, że postara się na forum Platformy Obywatelskiej promować inicjatywę obywatelską i w razie konieczności wywierać na swoje koleżanki posłanki  i kolegów posłów, aby poparli starania działkowców o zmianę prawa budowlanego.

oma

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.