Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Mój Ogródek” tworzymy z naszymi czytelnikami!" - 03.11.2014

Już czuć mroźne poranki, co oznacza, że jesień w pełni zadomowiła się w naszym krajobrazie. My zakładamy ciepłe kurki, czapki i szaliki, a co zakładamy roślinom? Jeśli masz wątpliwości, które rośliny „ubrać” na zimę, przed mrozem i wiatrem, niezawodny i pomocny stanie się tu listopadowy numer „Mojego Ogródka”. Przeczytać w nim można jak zabezpieczyć ogród przed zimą oraz wiele interesujących, praktycznych tematów, zarówno ze świata roślin jak i zdrowia, natury, małej architektury i przepisów kulinarnych jakie otrzymujemy od czytelników. Poniżej polecamy niektóre z nich:

Niewielkie krzewy obsypane kwiatami stanowią doskonałą ozdobę każdego ogrodu. W tej grupie roślin występują zarówno gatunki i odmiany preferujące stanowiska nasłonecznione jak i zacienione. Można je stosować m.in. jako obwódki rabat. Doskonale sprawdzają także w roli niskich żywopłotów. Po prostu krzewy doskonałe.

Żurawki wyróżniają się niezwykłą barwą liści i delikatnością kwiatów. Można je spotkać pod krzewami, jako rośliny zadarniające a także jako rośliny rabatowe m.in. w ogrodach wodnych. Żurawki polecane są również jako rośliny doniczkowe na tarasy i balkony. W artykule dowiedzieć się można wielu praktycznych wskazówek o ich pielęgnacji.

Chryzantemy to kwiaty późnej jesieni, które większość z nas kojarzy jedynie jako rośliny doniczkowe. Warto więc poznać te gatunki i odmiany chryzantem, które zdobić będą działkowe rabaty przez cały sezon.

Jesienny siew roślin ozdobnych o tej porze roku to doskonały pomysł na szybsze kwitnienie wielu gatunków i odmian jednorocznych, dwuletnich i bylin. Krok po kroku poprowadzimy czytelnika jak najlepiej wykonać tę czynność, aby nawet o miesiąc wcześniej cieszyć się ich kwitnieniem.

Sadzonki zdrewniałe to jedną z najprostszych sposobów rozmnażania wielu krzewów. Praktyczne wiązówki ułatwią wykonanie takich sadzonek, nawet najmniej doświadczonemu ogrodnikowi. Sprawdź z jakich krzewów można uzyskać taki nowy materiał roślinny.

Owoce z Dalekiego Wschodu, to list naszej czytelniczki. Zachęcam do przeczytania tej ciekawej lektury, bo wszystko co sami uprawiamy jest bezcenne i warte polecenia.

Własne jabłka, śliwki, maliny i porzeczki, wybór jest tak duży, że aż trudno wybrać te najlepsze. My o tym wiemy, i chętnie pomożemy. Wystarczy tylko przejrzeć naszą ofertę ze sklepu i zadzwonić.

Nietypowe warzywa to prezentacja upraw naszego Czytelnika. Na łamach „Mojego Ogródka” zawsze jest miejsce na Wasze listy, zapraszamy.

Sadząc na dachu zieleń możemy przywrócić przyrodzie powierzchnię, jaką zajęliśmy pod zabudowę np. altany, czy tez schowka na narzędzia. Taki zielony dach może być bardzo mały i bardzo duży. Polecamy rośliny, które doskonale rosną w takich miejscach.

Te proste, ujęte w żelazną kratę konstrukcje, mogą mieć różne zastosowanie i mogą być wykonane z różnych materiałów. Barwne szkło, cegły, kamienie ciekawie odmienią każdy ogród.

W ogrodach jeżówkę purpurową spotykamy głównie jako roślinę, o atrakcyjnych kwiatach. Niewielu jednak z nas wie i pamięta, że to cenna roślina lecznicza. Warto więc sprawdzić jej właściwości zdrowotne i sposoby wykorzystania.

Witamina D to niezwykły składnik naszej diety, której właściwości powinien poznać każdy, kto chce być zdrowy od jesieni do wiosny.

Domowe chleby i ciepłe dania na jesień i zimę, znaleźć można w dziale – moje przepisy, które powstają dzięki listom naszym Czytelnikom.

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.