Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Mój Ogródek” tworzymy z naszymi czytelnikami!" - 03.11.2014

Już czuć mroźne poranki, co oznacza, że jesień w pełni zadomowiła się w naszym krajobrazie. My zakładamy ciepłe kurki, czapki i szaliki, a co zakładamy roślinom? Jeśli masz wątpliwości, które rośliny „ubrać” na zimę, przed mrozem i wiatrem, niezawodny i pomocny stanie się tu listopadowy numer „Mojego Ogródka”. Przeczytać w nim można jak zabezpieczyć ogród przed zimą oraz wiele interesujących, praktycznych tematów, zarówno ze świata roślin jak i zdrowia, natury, małej architektury i przepisów kulinarnych jakie otrzymujemy od czytelników. Poniżej polecamy niektóre z nich:

Niewielkie krzewy obsypane kwiatami stanowią doskonałą ozdobę każdego ogrodu. W tej grupie roślin występują zarówno gatunki i odmiany preferujące stanowiska nasłonecznione jak i zacienione. Można je stosować m.in. jako obwódki rabat. Doskonale sprawdzają także w roli niskich żywopłotów. Po prostu krzewy doskonałe.

Żurawki wyróżniają się niezwykłą barwą liści i delikatnością kwiatów. Można je spotkać pod krzewami, jako rośliny zadarniające a także jako rośliny rabatowe m.in. w ogrodach wodnych. Żurawki polecane są również jako rośliny doniczkowe na tarasy i balkony. W artykule dowiedzieć się można wielu praktycznych wskazówek o ich pielęgnacji.