Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Altany w mediach - 30.10.2014

Nie kończą się dyskusje o obywatelskim projekcie ustawy „STOP rozbiórkom altan” . Temat walki działkowców pojawia się w mediach w całej Polsce. Relacje z przebiegu akcji można przeczytać między innymi na stronie Onet.pl, Polskiego Radia czy TVP Parlament. Powagę problemu działkowców i społeczne zainteresowanie najlepiej oddaje skala poparcia projektu. Podpisało się pod nim aż 700 tysięcy obywateli. Należy podkreślić, że liczba ta jest siedem razy większa niż minimum potrzebne do jego złożenia. 23 października, decyzją marszałka Radosława Sikorskiego, projekt został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.  Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o projekcie „STOP rozbiórkom altan”.

WirtualnaPolska.pl: Czarne chmury nad działkowcami

Nadzór budowlany postawił sprawę jasno: "nie" dla murowanych altan na działkach. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził: altana to budowla o lekkiej konstrukcji, przeznaczonej do ochrony przed słońcem i deszczem. Z sytuacji są dwa wyjścia - rozebrać albo zapłacić podatek. Niestety, przy okazji można stracić swój ogródek bez otrzymania odszkodowania.
Gazeta Polska: Skok na ogródki działkowe


Działkowcy walczą o swoje altany. Złożyli w Sejmie projekt obywatelskiej ustawy, zmierzający do zalegalizowania istniejących altan, po tym jak Naczelny Sąd Administracyjny uznał je za samowole budowlane. Nie będzie im jednak łatwo, bo PO przygotowuje projekt nowych przepisów regulujących sprawy działkowiczów.


Onet.pl: Działkowcy złożyli w Sejmie obywatelski projekt ustawy dot. ochrony altan


Obywatelski projekt ustawy, mający chronić przed rozbiórką altany postawione na działkach, złożyli w Sejmie przedstawiciele komitetu "STOP Rozbiórkom Altan". Projekt zostanie rozpatrzony w ciągu trzech miesięcy - zapowiada wicemarszałek Eugeniusz Grzeszczak z PSL.Radio Maryja: Działkowcy przeciw rozbiórkom altan

Dziś przedstawiciele komitetu „STOP rozbiórkom altan” wraz z działkowcami złożą w Sejmie listy z podpisami zebranymi pod obywatelskim projektem, który ma uchronić 900 000 altan w Rodzinnych Ogrodach Działkowych przed masową rozbiórką.
Polskie Radio: „STOP Rozbiórkom Altan”. Działkowcy piszą ustawę


Obywatelski projekt ustawy, mający chronić przed rozbiórką altany postawione na działkach, złożyli w Sejmie przedstawiciele komitetu "Stop Rozbiórkom Altan".  Jak tłumaczył w radiowej Jedynce Eugeniusz Kondracki - prezes Polskiego Związku Działkowców, chodzi przede wszystkim o to, by budynki, które stoją na działkach nie musiały być likwidowane.


Interia.pl: Stop rozbiórkom altan!

Komitet „STOP Rozbiórkom Altan” złożył w Sejmie obywatelski projekt ustawy, który ma zapobiec rozbiórce altan postawionych na działkach. Poseł Dariusz Joński zapowiedział, że SLD zwróci się do marszałka Radosława Sikorskiego, by projekt był procedowany w Sejmie w ciągu miesiąca.RMF24.pl: "Stop Rozbiórkom altan". Działkowcy walczyli pod Sejmem


Przedstawiciele komitetu "STOP Rozbiórkom Altan" złożyli w Sejmie obywatelski projekt ustawy, mający chronić przed rozbiórką altany postawione na działkach. Działkowcy chcą zmiany ustawy tak, aby altany nie definiować jako lekkiej konstrukcji bez ścian, ale jako mały domek trwale związany z gruntem.
TVP parlament: „STOP rozbiórkom altan”. Obywatelski projekt ustawy  

Przedstawiciele działkowców złożyli w Sejmie obywatelski projekt, który ma chronić działkowe altany przed rozbiórką. Celem projektu nie jest legalizacja samowoli budowlanych na terenach ogrodów działkowych, ale doprecyzowanie zapisów prawa, które już dotychczas obowiązywały. Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki wskazał, że ten prosty projekt ochroni przed rozbiórką 900 tysięcy altan postawionych na działkach.
Super Express: Działkowcy proszą Ewę Kopacz o ocalenie altanek


Wielka akcja Polskiego Związku Działkowców w obronie altanek działkowych jest już na finiszu. 9 października działkowcy złożą w Sejmie ponad 600 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie ocalenia ogrodów. Działkowcy przy tej okazji apelują o wsparcie do premier Ewy Kopacz.


Super Express: Wielka radość działkowców! Altanki uratowane!


Platforma Obywatelska zapowiedziała, że do końca listopada zostanie przyjęta poprawka do ustawy o prawie budowlanym. Jak zapewnia autorka poprawki - Krystyna Sibińska z PO, te przepisy zagwarantują ocalenie miliona altan w Polsce.KRN.pl: Projekt „STOP Rozbiórkom Altan” trafi do Sejmu


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP rozbiórkom altan”, 9 października, złoży do Sejmu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o prawie budowlanym. Do tej pory przedsięwzięcie działkowców poparło około 500 tysięcy obywateli, co stanowi pięciokrotność liczby podpisów pozwalającej na zgłoszenie projektowanych przepisów pod obrady sejmowe.

 


Express Ilustrowany: Bronią altan przed rozbiórką! 50 tysięcy podpisów działkowców


Ponad 50 tysięcy mieszkańców Łodzi i okolic poparło obywatelski projekt ustawy chroniącej przed przymusową rozbiórką altany w rodzinnych ogrodach działkowych.


września.info.pl: działkowcy walczą o altany


To nie jest kraj dla działkowców. Tak można podsumować to, co dzieje się ostatnio wokół ogrodów działkowych. W niebezpieczeństwie znalazły się teraz altany działkowe. Polski Związek Działkowców podjął więc inicjatywę obywatelską, która ma na celu nowelizację prawa budowlanego.Obywatel Orzysza: „STOP rozbiórkom altan”


W czwartek 9 października przedstawiciele komitetu "STOP Rozbiórkom Altan" złożyli w Sejmie obywatelski projekt ustawy mający chronić przed rozbiórką altan postawionych na działkach. Pomysłodawcom ustawy zależy głównie na tym, żeby nie trzeba było likwidować już istniejących budynków. "STOP rozbiórkom altan" to akcja zainicjowana przez Polski Związek Działkowców. Ma ona uchronić przed rozbiórką 900 tysięcy altan.

 SuperNowości.pl: Działkowcy - chcemy uratować 30 tysięcy altanek!


W całym kraju w ogródkach działkowych jest około 900 tysięcy domków, które zdaniem sądu powinny być wyburzone. Na Podkarpaciu kilkadziesiąt takich budowli może zostać rozebranych.


Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio