Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Niszczy Pani dorobek ponad milion działkowców w raz z ich rodzinami" - 21.10.2014

ROD „ PANORAMA" Kraków, dnia11.10.2014. UL. RYBNA Kraków

 

Pani Prof. Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich Al. Solidarności 77 Warszawa


Dotyczy: Stanowisko Zarządu ROD Panorama w Krakowie.


Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Panorama" w Krakowie informuje Panią Rzecznik Praw Obywatelskich, że jesteśmy zaniepokojeni Pani uwagami podważającymi konstytucyjność nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 r.
Uchwalona ustawa spełnia wszystkie wymogi, które byty stawiane przez organ kontrolujący jako nie zgodne konstytucją.
Nie rozumiemy więc dlaczego podjęła Pani działanie zmierzające do unieważnienia ustawy obecnie obowiązującej.
Nie zgadzamy się z tym poglądem i jesteśmy nim zasmuceni, że Pani do tego zagadnienia jako Rzecznik Praw Obywatelskich podchodzi stronniczo. Ujmuje się Pani za wnioskami nielicznych byłych działaczy PZD z Krosna i Krakowa, a niszczy Pani dorobek ponad milion działkowców w raz z ich rodzinami.
Działkowcy w ROD Panorama dostosowali się tym nowym procedurom, czego dowodem jest odbyte zebranie, na którym wyrażono zgodę na przystąpienie do stowarzyszenia dobrowolnie i zgodnie z obowiązującą nową ustawą dnia 13 grudnia 2013 r.
Bulwersuje nas sytuacja, w której dla niewielkiej grupy niezadowolonych podważa Pani ważność ustawy, która została przyjęta przez Sejm, Senat i podpisana przez Prezydenta RP. Czy to oznacza brak wiedzy o Konstytucji przez ustawodawców?
Lekceważy Pani tych obywateli i ich obywatelską postawę. Nie pozwolimy na takie manipulowanie. Nie pozwolimy też na to, aby przez nieznajomość zasad funkcjonowania ogrodów działkowych i działalności PZD oraz niezrozumiały upór nielicznych zniszczone zostało to, co zabiegaliśmy przez wiele lat.
Oczekujemy od Pani Rzecznik zaangażowania się w faktyczne problemy obywateli, których nie brakuje. Oczekujemy spokoju w ogrodach i szacunku dla naszej pracy.
W związku z tym apelujemy do Pani Rzecznik o wycofanie się z inicjatywą kierowania nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych do Trybunału Konstytucyjnego, bo ustawa spełnia nasze oczekiwania.
Walczyliśmy przez wiele lat i nie pozwolimy aby Rzecznik Praw Obywatelskich swoimi działaniami zniszczył to, co budowaliśmy lata i ośmieszył Sejm, Senat i Prezydent RP. który nie tak dawno podpisał znowelizowaną ustawę zgodną z Konstytucją.
Jaszcze raz zwracamy się z prośbą o weryfikację stanowiska i uszanowanie interesu społecznego.
Za Zarząd Wiceprezes
Józef Poręba

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio