Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca" ! - 20.10.2014

W listopadzie kończy się okres złotej, polskiej jesieni, zaczynają się mgły, słoty i coraz częstsze przymrozki. Przyroda szykuje się do zimowego snu. Oznacza to, że nie zwlekając, powinniśmy przygotować działkę i rośliny do zimy. A niezastąpionym doradcą w tym zakresie będzie z pewnością listopadowy numer „działkowca” który właśnie pojawił się w sprzedaży. Polecamy też m.in. najcenniejsze gatunki i odmiany krzewów jagodowych, które można jeszcze teraz sadzić. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowego odżywiania, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 

Działki w jesiennej szacie wcale nie muszą być nudne i monotonne, przyroda obfituje w tym czasie w wiele kolorów ukazujących się w postaci jeszcze kwitnących roślin, przebarwionych liści lub dojrzałych owoców. Warto wiedzieć jakie gatunki i odmiany roślin odznaczają się jesienią największą dekoracyjnością oraz jak je właściwie dobierać i komponować. Dzięki nim działka nabierze zupełnie innego, niekiedy wręcz bajkowego wyglądu!

● Trawniki są trudne do utrzymania w ocienionych miejscach działki, natomiast wiele cieniolubnych roślin okrywowych może je tam doskonale zastąpić, dodatkowo zmniejszając nakłady na regularną pielęgnację!