Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uroczystości jubileuszowe 190-lecia ROD w Koźminie Wielkopolskim - 01.10.2014

 W dniu 27 września 2014 roku w Koźminie Wielkopolskim odbyły się uroczystości jubileuszowe 190 – lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wielkopolskich.


    W uroczystości wzięło udział około 250 działkowców oraz zaproszeni goście, w tym kierownictwo Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu z Prezesem Jerzym Wdowczykiem  i Wiceprezesem Lechem Kindą na czele oraz pracownicy biura OZ PZD w Kaliszu.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy   Maciej Bratborski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy  Justyn Zaradniak, Członek Zarządu Powiatu    Janusz Baszczyński, Dyrektor Zespołu Szkół Ogrodniczych   Ilona Bałoniak, Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Jarocinie , Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp. Artur Grzeszak.


Uroczystości jubileuszowe otworzył i prowadził Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego  Mirosław Witkowski.
W części oficjalnej zabrał głos Prezes OZ PZD Jerzy Wdowczyk, który w swoim wystąpieniu podkreślił rocznicę jubileuszową 190 – lecia założenia Ogrodu oraz nawiązał do aktualnej sytuacji ogrodów działkowych, w tym podkreślił uchwalenie nowej ustawy o ogrodach działkowych i akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane w wyniku orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który dał wykładnię altan ogrodowych podważając dotychczasowe altany w ogrodach.
    Prezes OZ PZD na ręce Prezesa Ogrodu Jubilata przekazał okazały puchar od Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Kondrackiego wraz z Życzeniami oraz Dyplom okolicznościowy od Prezydium Krajowej Rady. Z okazji tak ważnego jubileuszu Prezydium Krajowej Rady PZD przyznało Ogrodowi nagrodę pieniężną.

    Ponadto Prezes Okręgowego Zarządu wręczył Ogrodowi od Prezydium OZ PZD w Kaliszu okazały puchar kryształowy i Dyplom okolicznościowy oraz nagrodę rzeczową ( kosę spalinową produkcji austriackiej).
    W czasie uroczystości wręczono odznaczenia związkowe oraz dyplomy okolicznościowe i podziękowania wraz z albumami i książkami.


    Po oficjalnej uroczystości serwowano uczestnikom poczęstunek.
Na zakończenie uroczystości wystąpił młodzieżowy zespół muzyczny miejscowego Domu Kultury.    
                            Dyrektor Biura OZ PZD w Kaliszu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio