Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"To naprawdę dobra i sprawiedliwa ustawa" - 30.09.2014

Biała Podlaska, 27 września 2014 r.


Prof. Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich


Szanowna Pani Profesor!
Działkowcy z Białej Podlaskiej, dobrowolnie zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Polski Związek Działkowców uczestniczący w Regionalnych Dniach Działkowca zwracają się do Pani Rzecznik , by zajęła Pani stanowisko wobec apeli, listów skierowanych do Pani w sprawie inicjatyw podejmowanych przez Panią Profesor wobec obowiązującej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Przyjęcie przez Sejm i podpisanie przez Prezydenta obecnej ustawy dawało nam działkowcom nadzieję na spokojną pracę i radośniejsze życie. Niestety, list Pani z czerwca 2014 roku do wicepremier Ewy Bieńkowskiej zburzył naszą nadzieję, wzbudził niepokój , zrodził nieufność do Urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich oraz nasunął wątpliwości czy Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce jest rzeczywiście rzecznikiem nas działkowców, obywateli naszego kraju.
Szanowna Pani Rzecznik!
Prosimy wziąć pod uwagę zdanie wielotysięcznego środowiska prawdziwych działkowców a nie pojedynczych wichrzycieli którzy w zemście za usunięcie z szeregów związku próbują Panią wprowadzać w błąd.
Ustawa, której konstytucyjność niesprawiedliwie podważa cytowany przez Panią Dyrektor Biura i Analiz Sądu Najwyższego dała możliwość przeprowadzenia w sposób ewolucyjny a nie rewolucyjny zmian w istnieniu organizacji działkowców. To naprawdę dobra i sprawiedliwa ustawa. Jesteśmy o tym przekonani, ponieważ wszyscy w sposób demokratyczny mogliśmy wybrać w głosowaniu stowarzyszenie które ma prowadzić nasze rodzinne ogrody działkowe. Wybraliśmy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polski Związek Działkowców bo taka jest nasza wola.

Kolejnym argumentem za poparciem obecnej ustawy jest następujący fakt: Związek Miast Polskich i PZD mając na uwadze znaczenie istnienia rodzinnych ogrodów działkowych podpisał porozumienie, w którym zgodnie postanawiają że ustawa z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych stanowi podstawę do codziennej współpracy pomiędzy władzami miast a stowarzyszeniem ogrodowym Polski Związek Działkowców. Tym samym ZMP wycofał przesłaną do prezydenta RP prośbę o skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Pani Profesor!
Istnienie ogrodów działkowych zawsze przynosiło korzyść nie tylko działkowcom ale i społeczeństwu. Jesteśmy pasjonatami którzy dzielą się swoją pasją i plonami pracy. Prosimy Panią o wsparcie nas, by to dobro nadal się działo!

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio