Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nie rozumiemy zarzutów stawianych nowej ustawie o ROD" - 01.10.2014

Toruń, 26.09.2014
Pani Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz


Szanowna Pani Rzecznik!
W imieniu wszystkich działkowców uczestniczących w ustawowym zebraniu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Topolami II" w Toruniu, zwracamy się do Pani z apelem o wycofanie się ze swoich stwierdzeń co do rzekomej niekonstytucyjności ustawy z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych.
Dla nas — działkowców nowa ustawa jest wyrazem pewnego kompromisu, a jednocześnie gwarantem tego, że nasze ogrody działkowe nie zostaną bez regulacji prawnej i nie zostaną zlikwidowane na cele komercyjne. Za najlepszy dowód tego, że ustawa działkowa jest zgodna z Konstytucją jest fakt, że zebraliśmy się dzisiaj, ponosząc przy tym niemałe koszty, by wspólnie zadecydować o tym, jakie stowarzyszenie ogrodowe będzie kierowało naszym ogrodem. Tym samym spełniliśmy nałożony na nas przez ustawę obowiązek.
Dlatego raz jeszcze, zwracamy się do Pani z apelem by ujęła się Pani nad losem działkowców i zaprzestała działań prowadzących do skierowania ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych pod obrady Trybunału Konstytucyjnego.

Z poważaniem

Działkowcy z ROD „Pod Topolami II" w Toruniu.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio