Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Apelujemy o zmianę swojego stosunku do działkowców i ustawy" - 28.09.2014

Polski Związek Działkowców                                                                      Stąporków, 25.09.2014 roku
RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO ,,Słoneczko"
26-220 Stąporków


APEL DO RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH


Zarząd i działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Słoneczko" w Stąporkowie gorąco apelują do Pani prof. Ireny Lipowicz o zmianę swojego stosunku do działkowców i ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Ogromny trud i zaangażowanie wielu ludzi w opracowanie obywatelskiego projektu ustawy o ROD oraz społeczne poparcie, jakie otrzymał, dowodzą, że nasza społeczność działkowa zaakceptowała nowy akt prawny, który nie tylko zabezpiecza prawa wszytskich uzytkowników działek, nie ingerując w prawa gmin, a ponadto reguluje ważną kwesię funkcjonowania ogrodów w oparciu o wolność zrzeszania się.
Mamy nadzieję, że gwarancja bezpieczeństwa polskich ogrodów działkowych i naszych praw do spokojnej uprawy i wypoczynku na działkach nie zostanie naruszona, a ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych nie stanie przed Trybunałem Konstytucyjnym RP.
Apelujemy o ponowne przeanalizowanie swoich uwag do naszej ustawy działkowej i odstąpienie od kroków, które będą działać ze szkodą dla wszystkich polskich działkowców.
Z wyrazami szacunku
ZARZĄD ROD "Słoneczko"

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio