Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

30 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Leśna Dolina” oraz Dni Działkowca w Kwidzynie - 26.09.2014

W dniu 30 sierpnia 2014r Prezes Zarządu ROD Andrzej Jancz przywitał na naszym święcie zaproszonych gości oraz działkowców i ich rodziny.

  Przywitanie wszystkich zebranych

 Wręczone zostały puchary za najładniejszą działkę w ogrodzie, podziękowania władzom miasta Kwidzyna zawspółpracę z naszym ogrodem, dyplomy „Za Wzorowe Prowadzenie Działki” oraz „Za Wkład Pracy w Rozwój Organizacyjny Ogrodu”, książki ogrodnicze oraz odznaczenia „Zasłużonego Działkowca”. Następną częścią programu było dzielenie i degustacja tortów jubileuszowych. Pierwszego cięcia tortu dokonał prezes ogrodu, który podziękował działkowcom za włożoną pracę w swoje działki oraz ogród, w konsekwencji, czego, ku ogólnemu zadowoleniu działkowców, ogród nasz otrzymał I- miejsce w Okręgu Gdańskim PZD w konkursie „ Najładniejszy Ogród Roku 2014”, oraz wyróżnienie w Krajowym Konkursie.

A to jeszcze nie koniec miłych niespodzianek, otrzymaliśmy z okazji pięknego jubileuszu okolicznościowy puchar od Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku Pana Czesława Smoczyńskiego oraz List Gratulacyjny od Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku Pana Bogusława Dąbrowskiego.

Dopiero teraz po oficjalnej części, rozpoczęła się zabawa taneczna, gorąca tradycyjna grochówka, pieczenie kiełbasek na ognisku, chleb ze smalcem i oczywiście kiszone ogórki, turnieje z nagrodami i zabawy dla dzieci.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, przy muzyce, tańcach oraz przy wspólnych rozmowach o przyszłości naszych ogrodów i przyszłości lepszych dni dla działkowców w Polskich ogrodach, o zbieraniu w dalszym ciągu podpisów dla Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Rozbiórkom Altan” dla projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

Na twarzach działkowców widać było zadowolenie, optymizm i nadzieję, że nasze jutro będzie lepsze i wolne od polityki i rąk deweloperów czyhających na nasze ziemie ciężko wypracowane.

Z serdecznymi pozdrowieniami z Kwidzyna:

 

 

 

                                                                                    Działkowcy ROD „Leśna Dolina”

                                                                                                     w Kwidzynie

                                                          

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio