Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca w Pile - 23.09.2014

W dniu 14 września 2014 r. w Trzciance w Parku 1 Maja odbyły się Okręgowe Dni Działkowca zorganizowane przy współudziale Burmistrza Trzcianki, Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Trzcianki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz wysłuchaniem hymnu państwowego i hymnu działkowców.

 

Przybyłych na uroczość przywitał Krzysztof Czarnecki Burmistrz Trzcianki, Tadeusz Teterus  Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego oraz Marian Praczyk Prezes OZ PZD w Pile.

Wśród licznie przybyłych swoją obecnością zaszczycili między innymi: posłowie na Sejm RP – Maria Janyska, Stanisław Kalemba i Romuald Ajchler, senator RP – Mieczysław Augustyn, członek zarządu województwa wielkopolskiego – Tomasz Bugajski, radny sejmiku województwa wielkopolskiego – Marcin Porzucek, Przewodniczący Rady Miasta Trzcianki Włodzimierz Ignasiński oraz działkowcy z okręgu pilskiego i mieszkańcy Trzcianki.

Krzysztof Czarnecki Burmistrz Trzcianki został odznaczony przez Prezydium Krajowej Rady PZD najwyższym odznaczeniem naszego Związku „Za Zasługi dla PZD”. Odznaczenie wręczył Marian Praczyk członek Krajowej Rady PZD.

 Podczas uroczystości ogłoszono wyniki w związku z rozstrzygnięciem konkursów zorganizowanych przez Okręgowy Zarząd PZD w Pile. Laureatami konkursu pn. „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2014” zostali: ROD „Malwa” w Pile, ROD „Kolejarz” w Pile i ROD „Kolejarz” w Czarnkowie.

Laureatami konkursu pn. „Wzorowa Działka Roku 2014” zostali: Maria i Henryk Janc oraz Gabriela i Edward Makowscy z ROD „St. Staszica” w Czarnkowie, Jolanta i Mirosław Pozorscy z ROD im. „Kolejarz” w Pile, Maria Burdziak z ROD im. „Belferek” w Pile oraz Bernardyna i Henryk Sas, Grażyna i Janusz Piwniccy i Anna Duszyńska z ROD im. „Słonecznik” w Trzciance. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wśród laureatów dokonano losowania, która działka będzie brała udział w konkursie krajowym „Wzorowa Działka Roku 2015”. Szczęście w losowaniu dopisało Bernardynie i Henrykowi Sas.

Rodzinne Ogrody Działkowe z Trzcianki: „Malwa”, „Słonecznik”, „Spółdzielca”, „Relaks” i „Transportowiec” w ramach wystawy „Korso” zaprezentowały efekty swojej całorocznej pracy w postaci warzyw, owoców i kwiatów. Wymienione ogrody zostały wyróżnione przez władze Trzcianki za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości, a Krzysztof Czarnecki Burmistrz Trzcianki i Grażyna Zozula Zastępca Burmistrza na ręce Prezesów tych ogrodów przekazali listy gratulacyjne i upominki.

Przedstawiciele ROD z Trzcianki wręczyli kosze z plonami i kwiatami Tadeuszowi Teterusowi Wicestaroście Czarnkowsko-Trzcianeckiemu, Krzysztofowi Czarneckiemu Burmistrzowi Trzcianki i Marianowi Praczykowi Prezesowi Okręgowego Zarządu PZD w Pile za dotychczasową współpracę i pomoc udzielaną ogrodom.

 Uczestnicy przyjęli rezolucję - list do Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Ireny Lipowicz w sprawie podważania zapisów ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 r. Z treścią listu można zapoznać się tutaj.

W ramach inicjatywy obywatelskiej „Stop rozbiórkom altan” zebrano podpisy poparcia pod projektem o zmianie ustawy Prawo budowlane.

Zaproszeni parlamentarzyści ziemi pilskiej i przedstawiciele władz samorządowych składali osobiście życzenia działkowcom. List z życzeniami przysłał poseł na Sejm RP Maks Kraczkowski. Z treścią listu można zapoznać się tutaj. Wszystkich obdarowano koszami kwiatów

Obchodom Dni Działkowca i wystawy „Korso” towarzyszyły inne atrakcje. Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnkowie zorganizowało i przeprowadziło szereg zabawnych i śmiesznych konkursów dla najmłodszych.

Komisariat Policji z Trzcianki, promował akcję „Bezpieczny działkowiec – Bezpieczny senior”. Można było zakupić smaczny miód z trzcianeckiej pasieki albo ozdobne krzewy i drzewa ze Szkółki Leśnej państwa Mareckich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance i drużyna WOPR „Anioły”, którzy rozłożyli swoje stanowisko pod namiotem przekonywali o konieczności ratowania pszczół, a zwłaszcza murarki ogrodowej, której grozi wyginięcie. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Trzcianecki Pchli Targ.

 

Artystyczną część przedsięwzięcia rozpoczął występ Biesiadnego Zespołu Rozrywkowego BAR z Wałcza, który zaprosił publiczność do wspólnego biesiadowania po staropolsku. Taneczna muzyka bardzo szybko wpadała w ucho i podrywała do aktywnego uczestnictwa w zabawie. Na zakończenie wystąpił zespół Aplauz, który przy pomocy melodyjnego i rytmicznego brzmienia bardzo szybko zaprosił pierwszych odważnych tancerzy na parkiet. Wyjątkowo słoneczna pogoda sprzyjała biesiadowaniu podczas tegorocznych obchodów Dni Działkowca.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio