Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W Białymstoku oddano do użytku nowy ogród działkowy - 22.09.2014

Dnia 20 września 2014 roku w Białymstoku dokonano uroczystego otwarcia nowoutworzonego Rodzinnego Ogrodu „Nad Zalewem”. W uroczystości wzięli udział:  Przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej Olga Ochrymiuk, która reprezentowała Krajową Radę PZD , Wiceprezydent Białegostoku Andrzej Meyer, Prezes OZP PZD Andrzej Bojko, członkowie Prezydium OZP PZD. W obecności  działkowców licznie przybyłych z  nowego ogrodu i ogrodów sąsiednich, symboliczną wstęgę przecięli Olga Ochrymiuk, Andrzej Meyer i Andrzej Bojko. Tym samym zakończone zostały wieloletnie, czasami bardzo trudne działania działkowców i władzy samorządowej. W ręce działkowców oddany został ogród z pełną infrastrukturą.

W okolicznościowych wystąpieniach , zarówno przedstawiciele władz związkowych jak i samorządowych  akcentowali fakt, że nowy ogród to wspólne dzieło działkowców i miasta, których interesy nie zawsze były zbieżne. Warto przypomnieć, że ogród powstawał w okresie, kiedy toczyła się krajowa batalia o „być czy nie być” całego ruchu działkowego w  Polsce. A jednak , dzięki obopólnemu zrozumieniu, po bardzo gorących sporach udało się stworzyć nowoczesny ogród. Pierwszy w XXI wieku nowy ogród  działkowy na Podlasiu. Jego użytkownikom życzymy radości z tworzenia nowej oazy zieleni, tak bardzo potrzebnej naszemu miastu, zdrowia i obfitych plonów a władzom miasta – kolejnych dobrych dla społeczeństwa pomysłów.

Otwarcie ogrodu było okazją do świętowania. Po raz pierwszy, w nowym ogrodzie obchodzono Dzień Działkowca. Prezes Ogrodu, Pan Zenon Denkiewicz wręczył okolicznościowe dyplomy wyróżniającym się działkowcom. A było za co. Ogród bierze aktywny udział w życiu związku. Na wielu działkach stoją już estetyczne, funkcjonalne altany ogrodowe, cieszą oczy kwiaty i krzewy ozdobne. Rosną dorodne warzywa.

Koleżanki i koledzy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Zalewem”. Dano Wam szansę stać się wizytówka ogrodów Podlasia. Skorzystajcie z niej. Wierzymy, że za kilka lat usłyszy o Was cała Polska. I będzie Wam zazdrościć.
                                                                                                                                                                 /JS/

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio