Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Dlaczego Pani Rzecznik mówi za nas i bez nas?" - 19.09.2014

                                                                                                             Stronie Śląskie 17.09.2014 r.
Józef Biernacki -
działkowiec
Stronie Śląskie
ul. Hutnicza
                                                                                           Rzecznik Praw Obywatelskich
                                                                                                  Pani Irena Lipowicz

     Pani profesor - moje zdumienie budzi fakt, ponownego ataku skierowanego przeciwko działkowcom. Nowe przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych dopiero są wprowadzane w życie i już pojawia się kolejny zarzut niezgodności tej ustawy z konstytucją. Tym razem od obrońcy praw i wolności obywateli RP. Jest to sytuacja wręcz paradoksalna: Rzecznik Praw Obywatelskich występuje przeciwko obywatelom i co najgorsze, uważa że Polski Związek Działkowców powinien być zlikwidowany. Dlaczego Pani Rzecznik mówi za nas i bez nas? Co to znaczy” powinien być zlikwidowany”? Prosiłbym, aby Pani Rzecznik wskazała konkretny przepis konstytucji, który pozwala na likwidację naszego stowarzyszenia ogrodowego PZD? Przecież to my działkowcy ten Związek stanowimy.
Pani Rzecznik daje wiarę garstce samozwańczych „reformatorów” systemu funkcjonowania ogrodnictwa działkowego Myślę, że dla tych zacietrzewionych, usuniętych od wszelkich funkcji w Polskim Związku Działkowców, najlepszym rozwiązaniem byłaby prywatyzacja ogrodów.
Panowie ze „stowarzyszeń ogrodowych” z Małopolski i z Podkarpacia nikogo nie reprezentują poza samych siebie. Ustawa działkowa ich nie satysfakcjonuje, bo nie daje im prawa do zarządzania ogrodami i do przejęcia majątku ogrodu i dlatego podejmują działania przeciwko ustawie, a w szczególności przeciwko Polskiemu Związkowi Działkowców. Pani Rzecznik uważa, że takim stowarzyszeniom należałoby przyznać prawo do prowadzenia ogrodów i „sprawiedliwie” podzielić majątek PZD. Taki pogląd może reprezentować laik, a nie prawnik.
Nowa ustawa daje każdemu działkowcowi prawo do decydowania kto ma ogrodem zarządzać. I nie jest żadną przeszkodą ustawowy wymóg frekwencji na zebraniach wszystkich działkowców. Właśnie przepis ustawy w tym zakresie mówi o demokratycznym wyborze. Nie może być tak aby o tym wyborze decydowała jedynie mniejszość
Pani Rzecznik
W moim przekonaniu, a także wszystkich działkowców z mojego Ogrodu, w trakcie prac nad ustawą wybrano najlepsze rozwiązania dla wszystkich działkowców, a nie po myśli tych co to sami mają problemy z prawem.


                                                                                                                      / - / Józef Biernacki

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio