Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Inicjatywa zmiany prawa budowlanego jest jak najbardziej słuszna" - 17.09.2014

Białogard, 15.09.2014 r.

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW Rodzinny Ogród Działkowy "Zjednoczenie" w Białogardzie
d. Słoneczna, 78-200 Białogard NIP 672-17-62-855


STANOWISKO Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zjednoczenie" w Białogardzie w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy — Prawo budowlane oraz niektórych ustaw.


W imieniu działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zjednoczenie", zarząd Ogrodu udziela poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy —Prawo budowlane. Dla nas działkowców orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące interpretacji pojęcia altana ogrodowa jest niezrozumiałe. W naszym ogrodzie od dziesiątków lat znajdują się budynki zwane altanami i do tej pory dobrze pełniły swoje zadania na działce. Nikomu nie przeszkadzały, nie są ponadwymiarowe i naszym staraniem utrzymujemy je w miarę naszych możliwości w jak najlepszym stanie technicznym i estetycznym. Wybudowanie takiej altany wymagało od nas wiele wyrzeczeń i wysiłku i teraz nasza praca ma pójść na marne, bo się okazuje, że to nie są altany.
Zdecydowanie protestujemy przeciwko takiej interpretacji pojęcia altany na działce w rodzinnym ogrodzie działkowym. Inicjatywa zmiany prawa budowlanego jest jak najbardziej słuszna i mamy nadzieję, że w niedługim czasie zostanie urzeczywistniona w praktyce funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych.
Prosimy wszystkich działkowców i naszych przyjaciół o poparcie obywatelskiego projektu zmiany ustawy Prawo budowlane.


Otrzymują:  1. Minister Infrastruktury i Rozwoju 2. Rada Krajowa PZD 3. OZ PZD Koszalin 4. a/a
POLSKI ZWI i ZI4WWKÓW .„"& dni •ni ł, i„r" • ul. e na, 78-211 Białogard 677-17-6)-R55
Rodzinny Ogród

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio