Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kieleckie ROD otwarte na potrzeby ludzi niepełnosprawnych - 16.09.2014

      Priorytetowym mottem kieleckiego Stowarzyszenia "Nadzieja", zrzeszającego osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, ich rodziny i przyjaciół jest: "Mamy wiele marzeń, ale najważniejsze, jak najwięcej być razem...". Realizując ten zamysł w słoneczne popołudnie w sobotę 13 września 2014 roku na terenie kieleckiego Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Magnolia" odbyło się spotkanie integracyjne członków tego Stowarzyszenia.

spotkanie stowarzyszenia Nadzieja

     Doskonałą okazją do jego zorganizowania przez Pana Grzegorza Warowca oraz  członków Zarządu Stowarzyszenia "Nadzieja" była 7 rocznica jego założenia i formalnego usankcjonowania się .

     Przestronne sale Domu Działkowca oraz pięknie zagospodarowany teren ogólnego użytku ze specjalnym grilem były wspaniałymi miejscami, aby móc się spotkać dla stworzenia coraz silniejszych więzi poprzez dzielnie się trudnościami i nadziejami. Przy skocznych rytmach muzyki, smażeniu kiełbasek, wspólnym śpiewie oraz w szczerych rozmowach można było nawiązać przyjazne relacje oparte przede wszystkim na akceptacji.

    Wspaniała atmosfera stworzona przez Prezesa Zarządu ROD Pana Józefa Staweckiego oraz Wiceprezesa Pana Janusza Strzępka, a głównie ciepło płynące z ich życzliwego i otwartego na potrzeby innych ludzi serca sprawiła, że żadna z uczestniczących w spotkaniu osób niepełnosprawnych nie czuła się skrępowana konwenansami czy strachem przed cudzą, często krzywdzącą opinią, ale była przede wszystkim sobą, gdyż czuła, że przebywa w gronie prawdziwych przyjaciół, a to uczyniło ją zdolną do przyzywania prawdziwej radości.

 Anna Grudzień  

spotkanie stowarzyszenia Nadzieja 

 

spotkanie stowarzyszenia Nadzieja
  

  

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.