Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Obrona naszych działkowych domków jest najważniejsza" - 09.09.2014

Krosno, 08.09.2014r.


Eugeniusz Zajchowski ROD im. F. Chopina w Krośnie

 


Profesor Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich


Wszyscy działkowcy niezależnie od tego, w jakim stowarzyszeniu działają, wspólnie jednoczą siły i zbierają podpisy na listach Komitetu STOP rozbiórkom altan. Obrona naszych działkowych domków jest najważniejsza. Nie wyobrażam sobie, jak mielibyśmy przeczekać nagłą ulewę w altanie o lekkiej ażurowej konstrukcji...
Nam nie potrzeba coraz większych powierzchni altan, tylko pewności, że nikt nam nie będzie kazał ich rozbierać. Chcemy w spokoju uprawiać działki i cieszyć się z tych dni, jakie nam jeszcze pozostały.
Prawdą jest, że miasta rozrastają się a deweloperzy wszędzie szukają gruntów pod inwestycje. Ale to jeszcze nie powód, żeby wszystkimi możliwymi sposobami pozbawiać nas prawa do spokojnego użytkowania działki lub likwidować ogrody.
Pani Rzecznik, urząd, jaki Pani piastuje, zobowiązuje Panią do obrony interesów wszystkich ludzi, a w szczególności tej najbiedniejszej grupy, czyli działkowców, którą tworzą głównie emeryci i renciści. Oczekujemy od Pani pełnego poparcia i obrony naszych spraw.


Z poważaniem

Eugeniusz Zajchowski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.