Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kolejne ogrody działkowe rejonu iławskiego w strukturach PZD - 08.09.2014

Już 10 ogrodów działkowych w rejonie iławskim, podjęło uchwałę powierzenia prowadzenia ogrodu przez stowarzyszenie ogrodowe PZD. W myśl ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013r, działkowcy tych ogrodów musieli zadecydować o swym losie bycia dalej w strukturach lub wystąpienia z stowarzyszenia przy PZD. Udział działkowców w tym głosowaniu był spontaniczny, ponieważ tylko w silnym związku działkowcy widzą swoja siłę w walce z urzędnikami o swoje prawa.


Szkoda, że Pani Rzecznik Praw Obywatelskich nie widzi w działkowcach obywateli. Dla uspokojenia klimatu działkowego, ustawa z 13.12.013r powinna pozostać w takim zapisie jakj est w chwili obecne, uważają działkowcy ogrodów. Działkowcy tych ogrodów nie chcą zmarnować swego dorobku rozwoju - modernizacji, ponieważ są to ogrody dobrze zagospodarowane, akceptowane przez społeczność lokalną i władze miasta.

Ostatnie 30 lat dla działkowców tych ogrodów były terenem ciągłej modernizacji, uzyskiwania wysokich wyników uprawowych i szkoleniowych. Niektóre ogrody na tym terenie za swą działalności nagradzani byli przez samorząd miasta, powiatu, ZO i KR PZD. Ogrody istnieją na tych terenach od ponad 130 lat a ostatnie 35 lat to ciągła walka z działkowcami przez tą władze, która w stanie wojennym ukrywała się przed represjami na ogrodach działkowych.


W imieniu ogrodów rejonu iławskiego

 

Jan Kamiński

Załącznik plikowy do pobrania

ogrody_rejonu_iawskiego_informacja_do_RPO.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio