Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Orzeczenie NSA ws. altan w ROD jest absurdalne i nielogiczne" - 08.09.2014

Nowa Sól 05.09.2014r


Pani Ewa Kopacz Marszałek Sejmu


Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Nowej Soli , Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka zwracają się do Pani Marszałek o przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego zmian w prawie budowlanym i kilku innych ustawach oraz o poparcie akcji „Stop Rozbiórkom Altan" prowadzonej przez Polski Związek Działkowców.


Naszym zdaniem orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie altan w rodzinnych ogrodach działkowych jest absurdalne i nielogiczne. Jesteśmy przekonani, iż ustawodawca tworząc prawo dotyczące altan w rodzinnych ogrodach działkowych nie miał na myśli ażurowych konstrukcji, nie związanych trwale z gruntem.


Jednakże stanowi ono zagrożenie dla działkowców posiadających altany. To orzeczenie może być podstawą do niekorzystnych dla działkowców decyzji podejmowanych przy likwidacji ogrodów i naliczaniu podatków od nieruchomości.


Uważamy, iż definicja altany działkowej doprecyzowana w obywatelskiej poprawce zakończy tę nikomu nie potrzebną dyskusje i zabezpieczy prawa działkowców w sposób właściwy.


Prezesi Rodzinnych ogrodów Działkowych.Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.