Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nie chcemy takiego Rzecznika, który idzie na wojnę z działkowcami" - 03.09.2014

                                                                             Wałbrzych, dnia 12 sierpnia 2014 roku

 

Irena Pypno

działkowiczka z Wałbrzycha

 

 

 

                                                                               Pani

                                                                               Irena Lipowicz

                                                                               Rzecznik Praw Obywatelskich

 

         Postanowiłam napisać do Pani Rzecznik ten list, ponieważ poczułam obowiązek  przekazania Pani swojego zdania oraz opinii moich sąsiadów również działkowców którzy tak samo jak ja posiadają i uprawiają działki ogrodowe w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz” w Wałbrzychu.  Jak się Pani Rzecznik domyśla chodzi o najbardziej  aktualny i zarazem bulwersujący temat na jaki obecnie działkowcy dyskutują tj. Pani list skierowany do Minister Infrastruktury i Rozwoju Pani Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie niekonstytucyjności naszej świeżej uchwalonej ustawy działkowej.

Wystąpienie Pani odczytujemy jako kolejną próbę zwalczania zapisów nowej ustawy o ROD. W Pani opinii Polski Związek Działkowców jako niezależna, pozarządowa organizacja skupiająca prawie milion obywateli powinna być w demokratycznym państwie zlikwidowana. Zarzuca Pani również Związkowi utrzymywanie pozycji monopolisty i uniemożliwianie działkowcom wyboru – czy być członkiem PZD, czy pozostać działkowcem niezrzeszonym. Przecież wszyscy wiemy że to właśnie nowa ustawa gwarantuje nam działkowcom możliwość wyboru co do przynależności do Polskiego Związku Działkowców. W moim Ogrodzie odbyło się już takie zebranie i wszyscy działkowcy jednogłośnie orzekli, że chcą przynależeć do Związku. Bo tylko Związek gwarantuje nam obronę i pomoc we wszystkich sprawach działkowych.

Nasze zdziwienie i oburzenie jest tym większe, ze uchwalona prawie jednogłośnie ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych  – wyjątek stanowiło dwóch posłów którzy wstrzymali się od głosu - przez Parlament i podpisana przez Prezydenta RP nagle staje się niekonstytucyjna.

Zadajemy sobie pytanie : czyim Pani jest Rzecznikiem ? Pani działania jednoznacznie wskazują że jest Pani Rzecznikiem  przeciwników ogrodnictwa działkowego. Nie chcemy takiego Rzecznika który  wszczyna koleją wojnę z działkowcami.

Mamy świadomość, że zarówna ta inicjatywa jak i podobne mogą okazać się bardzo szkodliwe dla dalszego funkcjonowania ogrodów działkowych.

 

Pani Rzecznik

 

Zapewniamy Panią, że nie pozwolimy, aby pozbawiona nas praw które zapisane mamy w naszej ustawie działkowej. Będziemy zawsze razem aktywnie bronić naszych ogrodów !

 

 

                                                                                                        /-/ Irena Pypno

 

                                                                                            

 

 

              

                                        

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.