Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Radomski ogród "Malinka" zostaje w stowarzyszeniu PZD - 02.09.2014

                                                                                                              Radom 30.08.2014

 

 

 

   W dniu dzisiejszym w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ,,Malinka” odbyło się zebranie w którym członkowie mieli wypowiedzieć się za dalszą przynależnością ogrodu (zebranie ustawowe)

   Do zebrania szykowały się dwie grupy działkowców. Grupę przeciw przynależności do PZD prowadziła córka byłych właścicieli (członkini ogrodu) wskazując na zbyt wysoką składkę członkowską płacono PZD. Mówiąc o wysokości składki pani ta dokonała przekłamania o wysokości składki i procentu odprowadzanego do Okręgu.

  Obecny na zebraniu Przewodniczący Delegatury Radomskiej wskazał na przekłamania tej pani oraz zapoznał zebranych z przebiegu walki o ustawę i o obecnych atakach na stowarzyszenie PZD. Apelował o jedność związku, która pozwoliła działkowcom wywalczyć ustawę a teraz pozwoli ją obronić.

Zebrani brawami przyjęli wypowiedź pana Kacprzaka.

  W efekcie na obecnych 67 członków co stanowiło ponad 50% frekwencją. Za pozostaniem głosowało 65członków , przeciw 2 osoby.

  Tak więc zakusy pani spadkobierczyni spotkały się ze zdecydowaną  ripostą działkowiczów, którzy zrozumieli intencję tej pani.

  Zebranie to pokazuje Pani Rzecznik Praw Obywatelskich że działkowcy nawet w małych ogrodach dają się wypowiedzieć każdemu. W demokratycznym głosowaniu dokonać właściwego wyboru.

 

 

                                                                                               Przewodniczący Zebrania

                                                                                               Ludwik Moczkodan

 

Opracowała: D. Matuska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio