Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Działkowcy nie godzą się z inicjatywą RPO" - 26.08.2014

                                Wrocław 20.08.2014r.


PTOTEST

My Działkowcy ROD „Samo Życie” z Wrocławia, jesteśmy głęboko zaniepokojeni wystąpieniem Rzecznika Praw Obywatelskich, gdyż jest  postrzegane jako kolejna próba podważenia obecnego modelu funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w Polsce.
    Przepisy nowej ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych w pełni odpowiadają najważniejszym potrzebą działkowców i są już sukcesywnie wdrażane w naszym ogrodzie.        Jej uchwalenie było także wynikiem rzadkiego konsensusu politycznego, gdyż za przyjęciem ustawy posłowie zagłosowali niemal jednogłośnie.
    Działkowcy nie godzą się  z inicjatywą, która pod pozorem obrony ich praw, zmierza do pozbawienia użytkowników działek najważniejszych gwarancji ustawowych.
    Wyrażamy nadzieje, że środowisko działkowców otrzyma wsparcie w walce o zachowanie regulacji prawnej, która zabezpiecza prawa działkowców i zapewnia istnienie ogrodów działkowych.
ZARZĄD I DZIAŁKOWCY ROD „SAMO ŻYCIE”                                                                                                                  we Wrocławiu


                                Wrocław 20.08.2014r.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio