Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.08.2014

Późne lato to okres niezwykłego bogactwa w przyrodzie, większość roślin dojrzewa i wydaje plony, rozpoczyna się też sezon intensywnych prac na działce. Warto też przy tej okazji zastanowić się nad nowymi roślinami oraz zmianami w działkowej architekturze. Pomysłów i inspiracji z pewnością nie zabraknie we wrześniowym „działkowcu” który właśnie pojawił się w sprzedaży.

 

W numerze tym wiele uwagi poświęcamy wiosennym kwiatom cebulowym, których termin sadzenia przypada właśnie teraz. Bogatą ofertę cebul oferuje sklep internetowy „działkowca” www.dzialkowiecsklep.pl, a oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze,  artykuły na temat ekologii, zdrowego żywienia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 

 

Rozpoczął się cebulkowy sezon! Jeśli chcecie cieszyć się bogactwem kształtów i kolorów kwiatów cebulowych wiosną, nie zwlekajcie, właśnie teraz należy je wysadzać! Bardzo w tym pomocny okaże się wrześniowy "działkowiec", w którym publikujemy wiele artykułów na ten temat. Zapraszamy też na zakupy do naszego sklepu internetowego www.dzialkowiecsklep.pl, w którym oferujemy szeroki wybór wspaniałych cebulek oraz akcesoria do ich sadzenia!

 

Zawsze zielone krzewy liściaste, zachowujące ulistnienie zimą pozwalają tworzyć kompozycje ozdobne przez wszystkie miesiące w roku. Poznajcie najcenniejsze z nich a także ich wymagania uprawowe oraz możliwości zastosowań na działce!

 

 

● Choć wydawałoby się, że przyroda pomału przygotowuje się już do zimowego snu, to jednak jest wiele gatunków roślin, które również we wrześniu utrzymują  pełną dekoracyjność. Dobierając je odpowiednio, możemy sprawić, że działka również w tym czasie będzie mieniła się wielkim bogactwem kolorów i kształtów!

 

Rośliny wytwarzające ciernie i kolce nie zawsze muszą nas zniechęcać, to niejednokrotnie rośliny bardzo dekoracyjne i nietrudne w uprawie. Mogą stać się też naszym atutem, jeśli odpowiednio je wykorzystamy!

 

● W każdej działkowej rabacie bylinowej powinno być kilka gatunków dominujących, stanowiących charakterystyczne akcenty decydujące o atrakcyjności całej aranżacji. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać, jeśli dominanty zmieniają się wraz z porami roku, dzięki czemu dynamiczne zmiany  uzyskamy już od marca aż do października!

 

Szachownice to wyjątkowo oryginalne byliny cebulowe. We wrześniu przypada termin ich sadzenia. Najbardziej znana jest szachownica cesarska, ale warto uprawiać także inne, bardzo atrakcyjne gatunki! Większość z nich polecamy na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● Istnieje wiele gatunków bylin o pięknie przebarwionych liściach, których przewagą nad tymi kwitnącymi jest dekoracyjność utrzymywana przez cały sezon. Szczególnie atrakcyjne mogą być te odmiany, których liście mają białe lub żółte obwódki!

 

 

Wrzosy to wyjątkowe elementy każdej działki, stanowiąc, podobnie jak byliny, wykończenie i podkreślenie różnych kompozycji. Atrakcyjne kwitnienie, różnobarwne liście, zróżnicowane formy sprawiają, że można je wszechstronnie wykorzystywać! Polecamy najlepsze gatunki i odmiany, doradzamy też jak je aranżować oraz jak przygotować dla nich miejsce.

 

● Jak samemu zrobić ścianę wodną, która może być nowoczesnym i niebanalnym elementem dekoracyjnym, a poprzez kojący szum wody poprawiać jakość naszego wypoczynku? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

 

Powrót do natury staje się coraz bardziej popularny na działkach i to nie tylko pod względem metod uprawy. Odpowiedzią na takie potrzeby w zakresie aranżacji działki jest styl naturalistyczny! Polecamy kilka prostych kompozycji  naśladujących te zastane w przyrodzie!

 

Altana powinna być dobrą wizytówką działki. Dlatego warto zainwestować w jej modernizację trochę czasu i środków. Nie tylko lepiej będzie się prezentowała, ale także dłużej nam posłuży, a może też zyskać na funkcjonalności!

 

Owoce dzikich róż są przebogatym źródłem korzystnych substancji leczniczych i kosmetycznych. Aby w pełni wykorzystać ich zalety, warto wiedzieć kiedy i jak je zbierać oraz jak najlepiej przetwarzać!

 

Winorośl należy do najbardziej ulubionych przez działkowców gatunków owocowych. Nie zawsze jednak jej uprawa przynosi pełne zadowolenie. Opisujemy cztery podstawowe warunki gwarantujące wieloletni sukces w uprawie tej wspaniałej rośliny!

 

● Najprostszą i najpewniejszą metodą rozmnażania bylin jest podział, który  przeprowadzony na przełomie lata i jesieni gwarantuje szybkie ukorzenienie i dobre zimowanie w gruncie. Podajemy jakie gatunki najlepiej rozmnażać w tym terminie oraz jak przeprowadzić ten zabieg.

 

● Późne lato to dobry termin na sadzenie iglaków – niezwykle popularnych na działkach. Doradzamy jak właściwie oceniać i dobierać rośliny, jak je sadzić,  a także jak zapewnić im najlepsze warunki wzrostu!

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko we wrześniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio