Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"To próba rozbicia jedności działkowców" - 20.08.2014

Wrocław, dnia 17.08.2014r.


RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH
PROF. DR. HAB. IRENA LIPOWICZ
AL.SOLIDARNOŚCI 77
00-090 WARSZAWA


P R O T E S T
Członkowie R.O.D. „Źródło Zdrowia” we Wrocławiu są zaniepokojeni wątpliwościami Pani, co do niezgodnej z konstytucją nowej ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, które skierowała Pani do Pani Elżbiety Bieńkowskiej – Ministra Infrastruktury i Rozwoju.
Naszym zdaniem jest to kolejna próba rozbicia środowiska działkowców i unicestwienia organizacji, która broni praw działkowców i ich praw do gruntów.
Członkowie naszych ogrodów działkowych na zebraniu wszystkich działkowców odbytym w dniu 07.06.2014r. jednoznacznie wypowiedzieli się za pozostaniem w Stowarzyszeniu Krajowym PZD.
Ustawa z dnia 13 grudnia 2013r. w pełni zabezpiecza nasze prawa i w pełni jest demokratyczna, zgodna ze wszystkimi zasadami zawartymi w Konstytucji RP m.in. z zasadą wolności zrzeszenia i demokratycznego Państwa.
Mając powyższe na względzie w imieniu działkowców R.O.D. ”Źródło Zdrowia” we Wrocławiu apelujemy do Pani Rzecznik o rozsadek, rozwagę i wycofanie się z przedmiotowej sprawie, tym bardziej, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich powinna Pani nas i nasz dorobek bronić a nie niszczyć.
                Z wyrazami szacunku
                Zarząd i Działkowcy R.O.D. „Źródło Zdrowia”

Do wiadomości:
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Infrastruktury i Rozwoju
Elżbieta Bieńkowska
Ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
Biuro Studiów Analizy Sądu Najwyższego
Pl. Krasińskiego 2/4/6
00-951 Warszawa

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio