Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ostrowieccy działkowcy poświęcili plony - 18.08.2014

Zachwyt licznie przybyłych zwiedzających wzbudzał przepiękny kosz kwiatowy z ROD "Winnica I", zbożowo-kwiatowe serce zdobiące kosz z owocami i warzywami z ROD "Malwa", a z bukietów różnobarwnych astrów dumni byli działkowcy ROD "Nad Strumykiem". Z kolei skromny, lecz z dużym smakiem przybrany gałązkami winogron i aronii, był kosz owocowo-warzywny ROD "Czeremcha", a istna piramida z bogactwem owoców i warzyw oraz niebywale dorodnymi brzoskwiniami należała do ROD "Pod Topolami" – Koło "Kaktus". Podobnie jak w roku ubiegłym wzbudzał szczególny zachwyt kosz ROD "Winnica II" z przeogromnym czosnkiem, blisko metrowej długości strąkami fasoli oraz cytrynowymi ogórkami. Biorący udział w międzyogrodowej wystawie plonów z ostrowieckich działek po raz pierwszy ROD im.S.Żeromskiego zwrócił szczególną uwagę swoim misternie utkanym kwiatami koszem z owocami i warzywami oraz czarnymi pomidorami. Stoisko wystawowe ROD "Relaks" wypełniał obficie wypełniony kosz z owocami, kosz z warzywami i bukiecikiem przepięknie pachnących polskich ziół.

Niemały podziw dla dorodnych plonów i nieskrywany zachwyt nad kunsztem wykonania koszy i bukietów wyrażali zwiedzający dla działkowców z ROD "1-go Maja", "Hutnik" oraz "Pod Topolami".


      Międzyogrodowa wystawa stała się okazją do licznych rozmów na temat uprawy i pielęgnacji owoców, warzyw oraz roślin ozdobnych, a także pytań dotyczących nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Po poświęceniu działkowych koszy dożynkowych odprawiona została Msza Święta, podczas której w swym przemówieniu Pan Bogdan Nowocień – Prezes Zarządu ROD "Relaks" i Przewodniczący Kolegium Prezesów – rejon Ostrowiec Świętokrzyski w słowach:

      "Dziękujmy Bogu w tej Eucharystii za wszelkie dobro od Niego otrzymane i za nową ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Prośmy Go o błogosławieństwo dla nas Działkowców i Naszych Rodzin na każdy dzień naszej działkowej pracy oraz o ochronę w obliczu ciągłych zagrożeń, które dotykają wielką Rodzinę polskich użytkowników działek!"

     Po części oficjalnej, wszyscy uczestniczący w obchodach działkowcy, zostali zaproszeni do ROD "Winnica I" – gospodarza tegorocznych dożynek, na uroczyste świętowanie Dnia Działkowca.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio