Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wystawa „Corso” Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pile - 18.08.2014

W dniu 15 sierpnia 2014 roku w Pile, po raz kolejny, spotkali się działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców. Tego dnia w Parku Miejskim pod patronatem Prezydenta Piły Piotra Głowskiego odbyła się wystawa „Corso”. W wystawie swoje stoiska zaprezentowało 10 rodzinnych ogrodów działkowych z terenu miasta.

Działkowcy zaprezentowali swoje osiągnięcia – warzywa, owoce, przetwory, nalewki i piękne kwiaty. Zwiedzających częstowano produktami z działek oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem, licznie odwiedzały ją rodziny z dziećmi. Wystawa „Korso” była imprezą towarzyszącą w ramach Pikniku Rodzinnego gdzie mieszkańców Pilskie MARIE zaprosiły na piknik integracyjny „Za mundurem Marie sznurem”.

W pikniku obok wystawy „Corso” swoje stoiska tematyczne prezentowały Lasy Państwowe oraz służby mundurowe. Dla dzieci odbył się spektakl teatralny. Dla wszystkich biorących udział w pikniku oraz mieszkańców miasta Piły zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotowa. Podczas wystawy „Corso” działkowcy zebrali podpisy dla Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „STOP rozbiórkom altan”.

Wystawę zwiedził Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz reprezentujący Starostę Pilskiego Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Stefan Piechocki. Życzenia i podziękowania za zaangażowanie i wkład w organizację tegorocznej wystawy kwiatów i plonów Corso 2014 przesłali działkowcom: Stanisław Kalemba Poseł na Sejm RP (czytaj tutaj) oraz Starosta Pilski Mirosław Mantaj (czytaj tutaj). Prezydent Piotr Głowski podziękował wszystkim ogrodom, które zaprezentowały swoje plony za udział w Pikniku (czytaj tutaj).

Prezesi Zarządów odebrali z rąk Prezydenta podziękowania. Prezes Okręgowego Zarządu PZD Marian Praczyk w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim Zarządom ROD oraz działkowcom za zaangażowanie w organizacje wystawy oraz Prezydentowi za objęcie patronatu nad wystawą CORSO.

Działkowcy wręczyli Prezydentowi kosz z kwiatami i owocami z działek. Wszystkie Marie biorące udział w pikniku otrzymały od działkowców bukieciki z kwiatów. Owoce, warzywa i kwiaty ze stoisk otrzymali mieszkańcy Piły, którzy licznie w tym roku przybyli do Parku Miejskiego aby zwiedzić naszą wystawę. Zdjęcia z pikniku do obejrzenia w galerii tutaj.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio