Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Projekt „Stop rozbiórkom altan” poparło już 110 tysięcy osób - 22.08.2014

Akcja zainicjowana przez PZD, która ma uchronić przed rozbiórką 900 000 altan w ROD, zyskuje coraz większe poparcie działkowców i ich rodzin. Wystarczył jeden miesiąc, by pod projektem o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw podpisało się 110 tysięcy osób. W dalszym ciągu jednak zbieramy podpisy, bo ilość ma znaczenie.

 

http://pzd.pl/uploads/Stop%20Altany%206%20sierpnia.jpg

Patrząc na to, że akcja trwa dopiero miesiąc już w tym momencie można uznać ją za sukces. Do jej zakończenia pozostało jeszcze dwa miesiące (do 18 października), więc już można się spodziewać, że działkowcom uda się zebrać o wiele więcej niż 100 tysięcy podpisów,  które wymagane są do złożenia projektu w Sejmie. Taki też jest ich cel, bo jak mówią doświadczenie pokazuje, że im większym poparciem społecznym może się wykazać projekt, tym większa szansa na jego uchwalenie przez Sejm.

Każdy może poprzeć inicjatywę działkowców

Podpis pod ustawą chroniącą altany przed masową rozbiórką (czytaj więcej na ten temat – link) może poprzeć każdy pełnoletni obywatel. Zasady składania i  zbierania podpisów są bardzo proste. Szczegółowe zasady znajdziesz tutaj, ale zasadniczo sprowadzają się one do tego, że podpisy zbieramy na kartach z nazwą komitetu i projektu ustawy. Wpisując dane musimy zadbać, by pokrywały się one z informacjami zapisanymi w dowodzie osobistym. Podpis pod projektem musi być składany dobrowolnie i własnoręcznie. 

Wypełnione i podpisane listy należy przekazać do najbliższego Okręgowego Zarządu, zarządu ROD  lub wysłać pocztą na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej
  „STOP rozbiórkom altan”  - Projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw,  ul. Bobrowiecka 1
00-728 Warszawa. Uprzejmie prosimy o sprawne i szybkie wysyłanie list z podpisami złożonymi pod projektem. Pozwoli nam to regularną aktualizację materiałów na stronie www.pzd.pl.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.