Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"W Europie władza nie upokarza swoich obywateli" - 15.08.2014

                                                        STANOWISKO
 Zarządu  ROD ,, Fantazja’’ we Wrocławiu   z dnia 13 Sierpnia 2014r w sprawie zagrożenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 13 grudnia 2013r
Szanowna Pani Wicepremier
Zaniepokojeniem  obserwujemy że , w naszym  pięknym  kraju , kto wstanie raniej , ten ma wpływy na destabilizację prawa , które zostało ustanowione przez najwyższy organ Państwa , czyli Sejm  RP.
Instytucje państwowe , które zostały powołane przez Sejm RP , jak Sądy , Prokuratury , Rzecznik Praw Obywatelskich  podważają  najwyższy organ Państwa, który ustanawia akty prawne w formie ustawy.
W obecnych czasach  instytucje państwowe  najbardziej interesują się ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 13 grudnia 2013r, nawet  jest zagrożenie o ponowne skierowanie przez Rzecznika Praw Obywatelskich  ustawy  do Trybunału Konstytucyjnego .
Sejm  Rzeczpospolitej Polskiej  ustanawia co roku kilkanaście ustaw, żadna ustawa nie jest kierowana do TK , natomiast ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych jest w zainteresowaniu przez  instytucje , które zostały wymienione .
Zastanawiamy się , komu na tym zależy ,kto za tym stoi,  żeby nękać emerytów i rencistów oraz ludzi  bezrobotnych , którzy mają satysfakcję  z uprawy działki , w czyim imieniu  Pani Rzecznik Praw Obywatelskich działa , żeby zniszczyć ogrodnictwo w Polsce.
W Państwach  Unii Europejskiej , też  są  ogrody działkowe i tam  żadna władza  nie upokarza  swoich  obywateli , którzy mają gdzie spędzić wolny czas , będąc już na emeryturze lub  rencie.
Zwracamy  się do Pani o zajęcie stanowiska  w  tej  wyjątkowej sprawie , bo naszym  zdaniem , nie  można bez przerwy  mącić  ludziom w głowach , bo działkowcy  też są  obywatelami , którzy podpisali się pod  ustawą w liczbie 924 tysiące.  Pozdrawiamy            prezes  zarządu  Jan  Piórkowski

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio