Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusze Rodzinnych Ogrodów Działkowych w 2014r. - 14.08.2014

Już do tradycji PZD wpisały się uroczyste obchody jubileuszy ROD. Rok 2014 jest kolejnym rokiem obfitującym w obchody przypadających jubileuszy założenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
W roku 2014  jubileusze obchodzą  następujące ogrody działkowe:
90-lecie    ROD  im. ks. Kazimierza Niesiołowskiego w Pleszewie.
85-lecie    ROD „1 Maja – Wolność” w Częstochowie.
80-lecie    ROD „Irys”  w Rudzie Śląskiej, ROD „Lech” w Bydgoszczy.
75-lecie    ROD  im. J. Waszyngtona  w Warszawie.
65-lecie    ROD  im. St. Staszica  w Krotoszynie,  ROD „Pod Lipami” we Wrześni
60-lecie   ROD im Kosynierów Bukowskich w Buku, ROD im „Wiepofama”          w Poznaniu, ROD „Zwycięstwo” w Maksymilianowie, ROD im. A. Mickiewicza w Mosinie, ROD im. Świerczewskiego w Buku, ROD „Leszczynko” w Lesznie, ROD „Seneka” w Poznaniu, ROD im. K. Świerczewskiego w Jarocinie, ROD  im H. Derdowskiego w Kartuzach, ROD „Bumar- Fablok” w Chrzanowie, ROD „Kujawiak” w Inowrocławiu, ROD im Obrońców Poczty Polskiej w Tczewie, ROD im T. Kościuszki w Środzie Wielkopolskiej, ROD „Kościuszki” w Bydgoszczy, ROD „Jutrzenka” w Grodzisku Wielkopolskim.
55-lecie  ROD „Polpharma” w Stargardzie Gdańskim, ROD „Relaks” w Gnieźnie
50-lecie ROD „Zjednoczeni” w Poznaniu, ROD im. mjr. Dobrzyckiego                  w Obornikach, ROD „Gwda” w Pile,  ROD „Zielony Zakątek”  w Chodzieży ,      ROD „Wypoczynek” w Poznaniu, ROD im 1000 lecia Państwa Polskiego               w Szczecinie, ROD „Widok” w Krakowie, ROD im „St. Czarnieckiego”                    w Stargardzie Szczecińskim, ROD „Źródło Zdrowia” we Wrocławiu.
40-lecie   ROD im. kpr. Bendy w Bydgoszczy ,ROD „Synteza” w Kędzierzynie Koźlu.
35-lecie   ROD „Jedność” w Niekłonicach, ROD „Wymysłów” w Tarnobrzegu, ROD „Cukrownik”  w Gryficach ,ROD „Szafirek” w Michałowie,  ROD „Karolin”     w Koziegłowach ,ROD „Borowina” w Biadkach.
30-lecie  ROD im. H. Wieniawskiego w Rzeszowie, ROD „Słoneczko” w Dębicy, ROD „Huzar” w Kostrzynie n/Odrą, ROD „Międzylesie Północ” w Wudzynie, ROD „Międzylesie – Wschód” w Wudzynie, ROD „Senior” w Nowym Sączu,    ROD „Jamno” w Koszalinie, ROD „Pocztowiec” w Niemczy, ROD „Koło Kani” w Toruniu, ROD „Mokrzyszów” w Tarnobrzegu, ROD „Przylesie” w Bogatyni, ROD im. gen. W. Wróblewskiego w Księżynie, ROD „Skowronek” w Kajetanach, ROD im. Skolwinka w Szczecinie, ROD „Kopciuszek”  w Opolu, ROD „Marzenie” w Bogatyni ,ROD „Nadzieja” w Chocianowie, ROD „Leśna Dolina” w Kwidzynie, ROD „Międzylesie” w Lesznie, ROD „Źródełko” w Oleśnie ,ROD „Poręby”  w Mielcu.
25-lecie  ROD „Olszynka” w Grudziądzu.
Z okazji jubileuszy założenia ROD wszystkim w/w ogrodom Prezes PZD ufundował okolicznościowe puchary oraz dyplomy. Ponadto, zgodnie z uchwałą Nr 163/2014 Prezydium Krajowej Rady PZD z dnia 9 lipca 2014r. w sprawie zestawów książek dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które obchodzą jubileusze w roku 2014 wszystkim w/w ogrodom działkowym przyznane zostały zestawy książek, z przeznaczeniem dla działaczy i działkowców wyróżniających się w działalności ROD.

Anna Pawluczuk
Jadwiga Przygódzka

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio