Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Jesteśmy zadowolone że jesteśmy w tej silnej grupie, jakim jest PZD" - 09.08.2014

Działkowiczki
Rodzinnych Ogrodów Działkowych
na Warmii i Mazurach


Pani
prof. Irena Lipowicz
Rzecznik Praw Obywatelskich

 


STANOWISKO  Działkowiczek zrzeszonych w Rodzinnych Ogrodach Działkowych
na Warmii i Mazurach

 


Szanowna Pani Rzecznik.
My, działkowiczki posiadające działkę, w Rodzinnych Ogrodach Działkowych od ponad 50 lat na Warmii i Mazurach, jesteśmy zaniepokojone dalszymi działaniami zmierzającymi do likwidacji nowo uchwalonej przez parlament i podpisanej przez Prezydenta Rypana Bronisława Komorowskiego ustawy o Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Od dłuższego czasu z uwagą śledzimy wszystkie poczynania władz rządowych, które dotyczą naszego Związku i ogrodów.
Miałyśmy nadzieję, że po uchwaleniu przez Pana Prezydenta RP ustawy o ROD z dnia 13.12.2013r., sytuacja w środowisku działkowy całkowicie ulegnie stabilizacji, z uwagi na to że każdy z nas ma możliwość wybrać dowolnie stowarzyszenie ogrodowe. Widocznie ci, co uważali, że masowo działkowcy występować będą z PZD zostali zawiedzeni i szukają u Pani wsparcia. Takie wrażenie odniosłyśmy po Pani piśmie skierowanym do wicepremier Pani Elżbiety Bieńkowskiej, w którym to Pani piśmie sugeruje, że, w państwie demokratycznym jest możliwość likwidacji organizacji pozarządowej. Jesteśmy również zaskoczone, że Pani, która piastuje urząd z samej nazwy powinna bronić praw obywateli a nie wąskiej grupy ludzi, którym marzy się, zbić kapitał na krzywdzie polskich działkowców.
Od dłuższego czasu jesteśmy niepokojone ciągłymi atakami przeciwników istnienia Polskiego Związku Działkowców, dążącymi poprzez ugrupowania polityczne i rządowe do przejęcia terenów działkowych, wyszukując coraz to nowych zaskakujących nas powodów do zrealizowania swego planu.
Szanowna Pani
Dzięki poparciu setek tysięcy polskich działkowców ustawa z 13.12.2013r. mogła ujrzeć światło dzienne, wola społeczna tych ludzi jak widać jest wykładnikiem pełnej demokracji i tego jako Rzecznik powinna Pani bronić.
Uważamy jako długoletnie działkowiczki, że ustawa o ROD z 13.12.2013r. powinna pozostać w takim stanie jak została podpisana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, ponieważ spełnia oczekiwania społeczne, oraz zapewnia w ogrodach swobodę powoływania stowarzyszeń.
W odbywających się zebraniach stowarzyszeniowych w ogrodach na Warmii i Mazurach 99,6% opowiada się za byciem w stowarzyszeniu przy PZD – opowiadanie, że wywiera się na działkowców nacisk o przynależności do PZD jest zwyczajną BZDURĄ. W świetle istniejących zagrożeń, które pows


Z wyrazem szacunku
Przewodnicząca Komisji ZO PZD
Danuta Różańska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio