Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"To inicjatywa wyjątkowo antyobywatelska" - 09.08.2014

Świdnica,dnia 8 sierpnia 2014 r.

 

Andrzej Zawadzki

ROD „Kś. Bolka”

Świdnica

 

 

Pani

Irena Lipowicz

Rzecznik Praw Obywatelskich

 

Korespondencja Pani skierowana do Wicepremier Pani Elżbiety Bieńkowskiej,

w której zawarte są sugestie zaskarżenia  ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych do Trybunału Konstytucyjnego poruszyła mnie  i wielu działkowców z naszego ogrodu.

Pani Rzecznik ustawa nie ma nawet pełnego roku, jest wdrażana  we wszystkich ogrodach, uchwalona została  wyjątkowo jednomyślnie  tylko 2 posłów  wstrzymało się od głosu, jest powszechnie akceptowana.i raptem Pani ma wątpliwości co do jej zgodności z Konstytucją RP .

Nie jestem w stanie ogarnąć co mogło Panią skłonić do takiej antyobywatelskiej  inicjatywy.

Wiadomo od lat ,że łakomym okiem na ogrody działkowe patrzą kręgi deweloperskie i ci którzy w miejscu obecnych ogrodów widzieliby kolejne super markety, czyżby te właśnie kręgi byłyby bliższe  Pani Rzecznik  niż kilka milionów obywateli/działkowców/ korzystających z ogrodów działkowych, których Pani inicjatywa oburza i przeraża.

Niepojęte ,że poparcia swoich zamiarów szuka Pani wśród  stowarzyszeń , skupiających sfrustrowanych byłych działaczy Polskiego Związku Działkowców, szczególnym tu przykładem jest Małopolskie Towarzystwo Ogrodów Działkowych ,nie figurujące w żadnych rejestrach stowarzyszeń i nie zrzeszające żadnego ogrody.

Wiedzę o wymienionych stowarzyszeniach, uzyskać może Pani na związkowych stronach internetowych ,ja właśnie tam ją uzyskałem.

Uchwalenie w dniu 13 grudnia 1013 r.  ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych uspokoiło działkowców dało im nadzieję trwałego posiadania działki ,a Pani wystąpienie burzy  ten spokój i zwiastuje nową wojnę  działkową.

Pani Rzecznik na mój prosty rozum starego człowieka, winna Pani bardziej dbać o prawa obywateli /działkowców / i nie  angażować autorytetu Pani Urzędu w nową krucjatę  przeciw ogrodom działkowym.

 

 

                       /-/ Andrzej Zawadzki

 

3.OZS PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio