Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"W czyim imieniu chce pani rozbić ogrodnictwo w Polsce?" - 03.08.2014

                  SZANOWNA PANI RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

Zwracam  się  do  Rzecznika  Praw Obywatelskich  jako  działkowiec  z  trzydziestoletnim  stażem  działkowca . Zastanawiam  się w czyim  imieniu Pani atakuje  ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych , w czyim imieniu  chce  pani  rozbić ogrodnictwo w Polsce , które istnieje ponad  100 lat , kto za tym stoi, że chcecie rozbić brać  ogrodniczą , komu na tym zależy, że pani z tytułem profesora  wdaje  się w rozgrywki , które nie mogą rozegrać swoich ambicji, bo ustawa  o rodzinnych ogrodach działkowych jest nie do pokonania przez inne stowarzyszenia , czy stowarzyszenie  PZD  stoi  pani kością  w gardle .
W naszym  kraju jest tyle niesprawiedliwości społecznej i to panią jak widać nie interesuje. Jak wynika z najnowszych danych  MP I PS prawie  36 proc. dzieci w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy , czyli w rodzinach , gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł, aż 735 tyś z nich , czyli 69 proc , ma dochód netto na osobę w wysokości nie większej niż  400  zł miesięcznie . Czyli nie osiągają nawet  wspomianej  kwoty 539 zł.
W takiej sytuacji  obowiązkiem  Rzecznika Praw  Obywatelskich jest dbanie , aby nędza  i bieda się nie powiększała , a  może są ustawy nie zgodne z Konstytucją  RP , które   produkują  biedę i nędzę  jak podaje  MP i PS . Najwyższy czas  zająć się  Pani  Profesor jako  Rzecznik Praw Obywatelskich  tym  co  dokucza  ludziom , którzy  zostali  skrzywdzeni  zmianami  ustrojowymi , którzy nie mogą się odnaleźć  w  obecnej  rzeczywistości .
My  działkowcy jesteśmy zadowoleni  z ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z dnia 13 grudnia , która obowiązuje jako akt prawny od  19 stycznia 2014 roku. W moim  przekonaniu i wielu innych  znanych  ludzi , którzy oceniają ,że  ustawa jest konstytucyjna  i  zapewnia  wszystkim  prawa  jakie wynikają  z  artykułów  które  pani  podważa ,  na czyją  korzyść  pani  lobuje .
Mam nadzieję , że otrzymam  wyczerpującą  odpowiedz. pozdrawiam
Jan  Piórkowski  
Wrocław

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio