Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"To co było określane jako batalia okazało się jedynie kolejną potyczką" - 29.07.2014

                                                                   Ostrowiec Świętokrzyski, dnia 24.07.2014 r.

 

S T A N O W I S K O

           W imieniu wszystkich Prezesów Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych miasta Ostrowiec Świętokrzyski wyrażamy głębokie poparcie dla działań podejmowanych przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "STOP ROZBIÓRKOM ALTAN". Jego powstanie jest odpowiedzią na kontrowersyjny w swych zapisach wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego,                                który zakwestionował legalność wszystkich niemalże altan w ogrodach działkowych w całej Polsce.

          Jesteśmy bardzo oburzeni ze stwierdzenia, które nasuwa się jednoznacznie czytając treść wyroku NSA, a mianowicie, że każdy posiadacz altany w swoim działkowym ogródku złamał przepisy Prawa budowlanego.

          Szczycąc się z triumfu, jaki osiągnęliśmy promując obywatelski projekt ustawy     i towarzysząc mu w całej drodze legislacyjnej ufamy, że i tym razem uda się nam obronić nasze altany, gdyż tak dużego poparcia, jaki uzyskał obywatelski projekt ustawy o ROD, takiego zaangażowania samych działkowców, Zarządów ROD, komisji statutowych, pracowników biur okręgowych Zarządów i Krajowej Rady PZD nie sposób nie doceniać i nie wolno przekreślać jednym niefortunnym zapisem.  

          Przepełnieni niedawną radością z wejścia w życie nowej ustawy                           o rodzinnych ogrodach działkowych znów musimy stawić czoła zagrożeniu                    i jesteśmy bardzo dumni z tego, że w naszym interesie staje ogólnopolskie stowarzyszenie Polski Związek Działkowców. 

                  Teraz z perspektywy czasu okazuje się, że wypracowanie nowych przepisów prawnych zabezpieczających interesy wszystkich polskich działkowców nie zagwarantowało nam spokojnego życia codzinnego                                  na działkowych poletkach, a to co było określane jako batalia okazuje się jedynie kolejną potyczką.

                           

 

                                                                  Przewodniczący Kolegium

/-/ Bogdan Nowocień

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio