Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

KR PZD przekazała do wszystkich OZ i ROD materiały informacyjne na temat akcji „STOP rozbiórkom altan” - 29.07.2014

18 lipca br. Komitet „Stop rozbiórkom altan” rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

Aby projekt, który obejmie ochroną 900 000 altan w ROD, mógł być rozpatrzony w Sejmie Komitet musi zebrać pod nim nie mniej niż 100 tys. podpisów w ciągu 3 miesięcy. Warunkiem skuteczności przedsięwzięcia jest masowe poparcie dla projektu. Aby to osiągnąć niezbędna jest mobilizacja nie tylko działkowców, ale także ich rodzin i  przyjaciół. Każdy pełnoletni obywatel ma prawo złożenia podpisu na listach poparcia pod projektem.

W ostatnich dniach KR PZD przekazała do wszystkich Okręgowych Zarządów oraz ROD ulotki informacyjne na temat akcji, a także projekt ustawy z uzasadnieniem oraz listy do zbierania podpisów. Materiały są też do pobrania ze strony www.pzd.pl (link).

Zachęcamy wszystkich działkowców oraz sympatyków ruchu działkowego  do aktywnego włączenia się do naszej akcji. Czasu na zbieranie podpisów jest stosunkowo niewiele, a tylko masowe poparcie dla naszej ustawy może uchronić altany przed masową rozbiórką.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio