Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nasz Związek zawsze nas bronił i obronił skutecznie" - 29.07.2014

                                                                                                              Wałbrzych, 27 lipca 2014 r

Bożena Radecka

działkowiczka

z Wałbrzycha

 

                                              

                                                                                                               Pani

                                                                                                               Irena Lipowicz

                                                                                                               Rzecznik Praw Obywatelskich

 

            Podjęła Pani  inicjatywę  zakwestionowania niektórych bardzo istotnych dla działkowców przepisów ustawy o rodzinnych, rzekomo niezgodnych z Konstytucją, aby następnie skierować tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. W tej sprawie napisała Pani do Ministra Infrastruktury                  i Rozwoju o  zajęcie stanowiska.

            Ja wiem i każdy obywatel Polski, że Konstytucja RP stanowi, iż Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na straży ochrony praw i wolności obywateli. Dlaczego więc Pani Rzecznik występuje przeciwko naszym prawom i w czyim interesie?

W ogrodzie, w którym mam działkę wszyscy twierdzą, że wspiera Pani niektórych przywódców ze stowarzyszeń ogrodowych, które powstały przed wejściem w życie nowej ustawy działkowej.

Tym przywódcom nie podoba się, że nadal mamy swój Związek, że nie mamy zamiaru oddawać swoich ogrodów w ręce ludzi, którym wydaje się, że ogrody pod ich rządami będą rozwijały się tak jak oni to widzą, byleby nie pod rządami Polskiego Związku Działkowców.

Ani ja, ani moi znajomi działkowcy nie myślimy nawet o takiej opcji zarządzania naszym ogrodem.

Nasz Związek zawsze nas bronił i obronił skutecznie. Wybieramy do naszego Związku działkowców, którzy naprawdę nas reprezentują. To są ludzie, którym zawsze będziemy ufać.

Ciekawa jestem dlaczego teraz, kiedy w związku z luką w prawie budowlanym możemy spodziewać się nakazów  rozbiórek altan na naszych działkach, te właśnie stowarzyszenia siedzą cicho i nie wykazują nic w trosce nawet o własne altany, nie mówiąc już o obronie altan działkowcach  z ogrodów, w których oni mają działki. Na tym przykładzie widać, że te stowarzyszenia nie potrafią obronić ogrodów, ani praw działkowców, a rządzić w ogrodach chcą.  Ktoś z wpływowych osobistości ich inspiruje, wykorzystując ich niewiedzę,ponieważ ziemia ogrodów działkowych ze względu na jej wartość będzie zawsze stanowiła zainteresowanie właścicieli tej ziemi, jak i deweloperów.

            Pani Rzecznik

            Niech Pani da spokój działkowcom, ponieważ my mamy dobrą ustawę i dzięki niej dobre przepisy. Nie kwestionujemy tego, że działkowcy mają prawo odłączać się od PZD. Jak będą tak uważali, to tego dokonają, ale decyzję taką powinni ze zrozumieniem podjąć sami a nie za namową tych działaczy ze stowarzyszeń, którym  ustawa się nie podoba, bo im władzy nie daje.

My  i tak będziemy zawsze razem. Razem w Polskim Związku Działkowców,to gwarancja, że zachowamy swoje ustawowe prawa i ogrody.

                                                                    / - / Bożena Radecka

        

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio