Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Grunty są ważniejsze niż dobro blisko miliona działkowców" - 23.07.2014

Sochaczew, 19 lipca 2014r.

 

STANOWISKO DZIAŁKOWCÓW ROD „RELAKS” W SOCHACZEWIE  W SPRAWIE INICJATYWY RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH KWESTIONUJĄCEJ KONSTYTUCYJNOŚĆ NOWEJ USTAWY O ROD

 

Społeczność działkowców z ROD „Relaks” w Sochaczewie wyraża ogromne zdziwienie i oburzenie inicjatywą Rzecznika Praw Obywatelskich, która odczytywana jest jednoznacznie jako kolejna w ostatnich latach próba podważania praw działkowców i konstytucyjności ustawy o ROD.

Słyszymy, że  Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Teresa Lipowicz, uważa, iż PZD wciąż ma monopol na użytkowanie działek i jakoby przymusza działkowców do członkostwa w Związku. Tymczasem wszyscy wiemy, że to właśnie nowa ustawa, która weszła w życie 19 stycznia 2014roku daje wolność wyboru każdemu działkowcowi i może on decydować, czy chce być członkiem PZD, czy użytkować działkę jako osoba niezrzeszona. Jednoznacznie odczytujemy takie działania jako lekceważenie Posłów, Senatorów i Prezydenta RP, dzięki którym ustawa powstała, a także miliona obywateli, którzy poparli obywatelski projekt ustawy. Czyżby wszystkie organy legislacyjne popełniły błąd?

Czy rzeczywiście chodzi o rzekomą niekonstytucyjność ustawy? Czy może ponownie wrogowie PZD angażują nawet autorytet Rzecznika Praw Obywatelskich, aby znów szukać sposobu na zagarnięcie gruntów, na których funkcjonują rodzinne ogrody działkowe? Odpowiedź na te pytania nasuwa się sama – grunty są ważniejsze niż dobro blisko miliona działkowców.

W związku z powyższym, działkowcy z ROD „Relaks” w Sochaczewie zdecydowanie protestują przeciwko jakimkolwiek próbom rozbijania ruchu działkowego i podważania zapisów nowej, dobrej dla działkowców ustawy o ROD.

Działkowcy z ROD „Relaks”

w Sochaczewie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio