Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nie damy się podzielić" - 18.07.2014

 Polski Związek Działkowców                                                                                      Płock dn. 17 lipca 2014r.

Okręgowy  Zarząd Mazowiecki

Delegatura Rejonowa w Płocku

 

                                                                                            Pani

                                                                                     Irena Lipowicz

                                                                             Rzecznik Praw Obywatelskich

                                                                                     Al. Solidarności 77

                                                                                     00-090 Warszawa

 

 

Szanowna Pani,

Po zapoznaniu się z treścią pisma jesteśmy mocno poruszeni, że Rzecznik Praw Obywatelskich działa przeciwko obywatelom , którzy potrafili napisać obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych , zebrać pod nim milion podpisów poparcia, który jednogłośnie przyjął Sejm RP , Senat RP i został podpisany przez Prezydenta RP. Jeszcze dobrze atrament nie wystygł pod podpisaną ustawą , a już Prezes Związku Miast Polskich namawiał Prezydenta RP do skierowania ustawy do TK , NSA zakwestionował definicje altan działkowych , a teraz Rzecznik Praw Obywatelskich kwestionuje ustawę o rod , nie rozumiejąc , że w ten sposób naraża się na działania przeciwko obywatelom.

Apelujemy do Pani o dokładne zapoznanie się z ustawą o rod , która nie była rewolucyjna w swoim założeniu tylko ewolucyjna , mająca na celu swobodne przejście do nowej rzeczywistości w pełni realizując wszystkie wytyczne TK. Doskonale zdajemy sobie sprawę i odczytujemy intencje pewnej grupy ludzi interesu , którzy od wielu lat toczą walkę z działkowcami , ogrodami i Polskim Związkiem Działkowców , którzy próbują podzielić , skłócić i rozproszyć środowisko działkowców, na szczęście jest to nieliczna grupka ale jak widać bardzo wpływowa, brylująca na szczytach władzy, próbująca za wszelką cenę przejąć prawo do gruntów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszej rzeczywistości solą w oku są OGRODY i LASY. Pragniemy zapewnić Panią, że my działkowcy z Płocka, Sierpca, Gostynina, Żuromina i Wyszogrodu nigdy nie damy się skłócić, podzielić ani rozproszyć. Zawsze będziemy działać wspólnie, razem i w porozumieniu dla zachowania ogrodów dla przyszłych pokoleń w myśl zasady ,, OGRODY BYŁY, SĄ I BĘDĄ''.

 

 

Z Poważaniem

W imieniu Delegatury Rejonowej w Płocku OZM PZD

Dariusz Antonowicz

Kierownik Biura Delegatury

 

 

 

Do wiadomości :

 

1) Prezydent RP Bronisław Komorowski

2) Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz

3) Premier Rządu RP Donald Tusk

4) Prezes PZD Eugeniusz Kondracki

5) Posłowie i Senatorowie Ziemi Płockiej    

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio