Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Urząd Gminy Włoszczowa troszczy się o rozwój ROD - 18.07.2014


Współpraca działkowców z samorządami na terenie całego województwa świętokrzyskiego układa się bardzo dobrze i oparta jest na wzajemnym zrozumieniu oraz dialogu, o czym niejednokrotnie już informowaliśmy. Inicjatywy podejmowane przez świętokrzyskie urzędy w porozumieniu z działkowcami sprawiają, że ogrody są coraz piękniejsze i lepiej służą ich użytkownikom, a korzyści z tej sytuacji czerpie cała lokalna społeczność. Widać to przede wszystkim po niesłabnącym zainteresowaniu działkami w naszym województwie i stałym zgłaszaniu się chętnych do objęcia w posiadanie działek.

Wobec powyższego nie sposób nie wspomnieć o kolejnym bardzo dobrym przykładzie tej owocnej współpracy, jaki miał miejsce w ostatnich dniach.

 Korzystając z regulacji zawartych w art. 17 ustawy o ROD z dnia 13 grudnia 2013r., Urząd Gminy we Włoszczowie oraz Zarząd ROD „Stokrotka” tamże, zawarły na ten rok umowę dotacji opiewającą na niebagatelną kwotę 150 tys. zł. Oprócz tego na rok 2015 zabezpieczona została następna transza dotacji, w kwocie kolejnych 150 tys. zł. Suma ta w łącznej wysokości 300 tys. zł. ma zostać przeznaczona na budowę infrastruktury technicznej na terenie ogrodu, w tym na elektryfikację zagospodarowanej części ROD, położenie asfaltu na głównej alei oraz utwardzenie parkingu służącego wszystkim działkowcom.

  ROD „Stokrotka” jest jedynym ogrodem we Włoszczowie. Wykorzystanie pieniędzy z dotacji z całą pewnością wpłynie na uatrakcyjnienie i zwiększenie jego dostępności dla mieszkańców miasta. Im zaś więcej osób spędza czas aktywnie na świeżym powietrzu – tym zdrowsze i szczęśliwsze są lokalne społeczności. Cieszymy się, że władze samorządowe we Włoszczowie i województwie świętokrzyskim o tym wiedzą oraz stale dają przykłady innym, jak dbać o obywateli i pomagać im we wszelkich dobrych i potrzebnych inicjatywach.

 

                                                                                                                      Anna Ślusarczyk

                                                                                                                      OZ Świętokrzyski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio