Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Bezpieczeństwo na terenie ROD - 17.07.2014

W dniu 16 lipca 2014 r. w siedzibie Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie odbyła się debata społeczna na temat „Bezpieczeństwo na terenie rodzinnych ogrodów działkowych” zorganizowana z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

W debacie udział wzięli: Komendant Miejski Policji insp. Witold Szczekała, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Komendanci Komisariatów Policji w Rzeszowie, Boguchwale i Głogowie Młp., Komendant Miejski Straży Pożarnej st. bryg. Waldemar Wilk oraz przedstawiciel Straży Miejskiej.

Debatę prowadził oficer prasowy KM Policji kom. Adam Szeląg a w spotkaniu uczestniczyli Prezesi i członkowie Zarządów rzeszowskich ROD, gospodarze ogrodów oraz działkowcy.

Na wstępie debaty Pani Prezes OZP PZD Agnieszka Sycz, przedstawiła ogólne problemy związane z bezpieczeństwem, z jakimi na co dzień spotykają się działkowcy na terenie ROD, tj. drobne kradzieże plonów, czy bardziej zuchwałe kradzieże sprzętu elektrycznego lub metalowych elementów z działki.

W trakcie dyskusji uczestnicy debaty zwracali uwagę na zwiększenie ilości policyjnych patroli na terenie ogrodów działkowych. Zwracali również uwagę na konieczność informowania Policji o wszystkich niepokojących zdarzeniach na terenie ROD (min. prosili o interwencję podczas puszczania modeli samolotów na terenach przylegających do ogrodów działkowych), podkreślali także potrzebę zintensyfikowania działań policyjnych w przypadkach włamań do altan ogrodowych.

Komendant Miejski Straży Pożarnej przedstawił informację na temat liczby pożarów w ROD, zasad bezpieczeństwa podczas palenia ognisk w ogrodach oraz zapoznał zebranych ze strukturą Straży Pożarnej w Rzeszowie. Okazuje się, że z roku na rok spada ilość pożarów i podpaleń na terenie ogrodów.

Przedstawiciel Straży Miejskiej odniósł się do zgłaszanych w trakcie debaty problemów coraz częstszego podrzucania śmieci do pojemników ogrodowych z prywatnych posesji oraz spalania odpadów w pobliżu ogrodów. Podkreślił również konieczność szybkiego zgłaszania takich incydentów do Straży Miejskiej.

Podsumowaniem debaty były wypracowane przez jej uczestników wnioski.

 

Witold Majchrowicz

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio