Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dlaczego chcecie nas zniszczyć - pytają działkowcy - 16.07.2014

We wtorek,  w gazecie "Rzeczypospolita" ukazała się informacja o tym, że pani profesor Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości co do konstytucyjności nowej ustawy działkowej. Pani profesor w działalności PZD dopatruje się że wola działkowiczów pozostania w PZD jest niekonstytucyjna.

Pani Profesor - w ustawie jest dopuszczona dowolność przynależności. Organizowane zebrania wszystkich działkowców w każdej chwili mogą podjąć decyzje o wystąpieniu z PZD. Nikt ich nie przymusza do pozostania w strukturach. W Radomiu odbyło się już dziesięć  takich zebrań i wszystkie one jednogłośnie zagłosowały za pozostaniem w dotychczasowych strukturach.

Każdy z nas rozumie, że nasza siła jest w jedności działkowców. Kto chce odchodzi.

Pani Profesor nam się wydaje, że tu nie chodzi o konstytucyjność. Związkowi Miast Polskich pana Grobelnego, Sąd Administracyjny o altankach, teraz Pani Rzecznik Praw Obywatelskich. Czekamy na następnych.

Nie rozumiemy dlaczego ogrody przeszkadzają państwu? Dlaczego chcecie nas zniszczyć? Proszę Pani choć za rok będę mieć wyższe wykształcenie nie jest mnie stać na wykupienie wczasów choćby nad polskim morzem.  Sama wychowuję dwoje dzieci. Wakacje spędzają na działce bo nie mamy z koleżankami z działek pensji ministerialnych.

Kwestionuje Pani Konstytucyjność ustawy – proszę przyjść na takie zebranie w ogrodzie, zobaczy Pani jak wygląda ta niekonstytucyjność.

Pani Profesor 23 sierpnia 2014 o godz. 12.00 w naszym ogrodzie ,,STORCZYK” w Radomiu odbędzie się takie zebranie – ZAPRASZAMY!!!

Posłucha Pani co mówią ludzie.

A o przestrzeganiu konstytucji przez elity ,,trąbią” bez przerwy media, i to jest przykre.

 

 

                                                                                                 Dorota Matuska

                                                                                          działkowiczka ROD ,,STORCZYK

                                                                                                 W Radomiu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio