Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Głos rozsądku działkowców... - 30.06.2014

Wydarzenia ostatnich dni w kraju zmuszają do pewnych refleksji i oceny zachowań

Walka o władzę części ugrupowań politycznych w naszym Kraju przesłania i traci dbałość o nasz interes narodu. Można zaryzykować, że ścigamy się w samozniszczeniu dumy i godności narodowej a tym samym i unicestwienia funkcjonowania państwa.

Kto ponosi koszty beztroskich i nieodpowiedzialnych walk politycznych? Odpowiedź jest tylko jedna - społeczeństwo polskie - my. Norwid ocenił „Jesteśmy bardzo dużym narodem, ale żadnym społeczeństwem".

My działkowcy, jako kilkumilionowa część tego naszego narodu, nie godzimy się na taką niszczącą politykę. Najwyższy czas zacząć się uczyć życia nowoczesnego społeczeństwa i patriotyzmu narodowego. Zatracono, co oznacza słowo odpowiedzialność za Kraj oraz lojalność wobec własnego państwa i współobywateli. Mądre współczesne społeczeństwo obywatelskie i świadome, bezkrytycznie nie niszczy siebie i tworzy prawne mechanizmy obronne. Tocząca się nie tylko krajowa rozprawa, to dla Nas normalnych obywateli jest bardzo bolesna i poniżająca, jako naród i społeczeństwo. W naszej ocenie, wprowadza się do obecnej walki politycznej wymyślone i powtarzane mity.

Najwyższy czas na zakończenie „wojny politycznej" w Kraju. Nasze działkowe społeczeństwo i nasze rodziny niezaangażowane w życie polityczne a p e l u j ą do wszystkich władz politycznych o dbałość interesu dotyczącego Nas wszystkich POLEK i POLAKÓW na dziś i na jutro. Generalnie ujmując, chodzi o dobro Polski. Reagujemy, żeby nie zarzucano Nam, że jesteśmy zdeprawowanym biernym społeczeństwem.

Nasze stanowisko świadczy o tym, że nie uznajemy stylu łagodnego fatalizmu narodowego. Marzymy o spokoju i godnym życiu. Jako społeczeństwo, chcemy mieć realny wpływ na zmianę klimatu politycznego w państwie przy jednoczesnym udoskonalaniu obowiązującego prawa dbającego o interes narodu, a nie grupek, którym zależy na uprawianiu szaleństwa politycznego. Coraz więcej rozumiemy, jak wielki wpływ na nasze życie ma bieżąca polityka, od której, jako społeczeństwo nie powinniśmy odgradzać się, a przeciwnie, aktywnie uczestniczyć dla dobra nas i przyszłych pokoleń.

Obojętność nie jest wolnością. Odpowiedzialność za nasz kraj i społeczeństwo, spoczywa zwłaszcza na elicie politycznej i tego oczekuje kilka milionów Działkowców z rodzinami.

 

Z wyrazami poważania pozostają

Działkowcy Okręgu Szczecińskiego PZD

(na oryginale 9 podpisów)

 

 

Szczecin 24-06-2014 r.

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio