Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Niewinni działkowcy zostali uwikłani w spory sądowe" - 27.06.2014

Prokurator Generalny

Andrzej Seremet

 

Szanowny Panie Prokuratorze

Sprawa dotyczy ROD im. "23 Lutego" w Poznaniu - ogrodu założonego przez władze miasta Poznania, zgodnie z literą ówczesnego prawa, opisanego w artykule "Dziennika Trybuna" z dnia 23.04.2014 roku, pt. "Jak zostać milionerem w Poznaniu?" Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. "PORT CENTRALNY" w Szczecinie, zwracają się do Pana Prokuratora Generalnego o to, aby odpowiednie Organy Państwowe podjęły trud wyjaśnienia metod niesłusznego bogacenia się ludzi, na przykładzie zaistniałej sytuacji a dotyczącej działkowców z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. "23 Lutego" w Poznaniu.

Naszym, działkowców zdaniem należy poprawić błędne prawo, lub pociągnąć do odpowiedzialności winnych zaniedbań. Dla nas działkowców ten incydent przedstawiony w "Dzienniku Trybuna" z dnia 23.04.2014 roku, w artykule "Jak zostać milionerem w Poznaniu" - jest bardzo groźny w skutkach. Ponadto jest dla nas zagadką i powinna znaleźć się odpowiedź, na to, kto zawinił i kto powinien ponieść skutki błędów czy też planowanego działania przestępczego, gdyż inaczej tego nie da się wytłumaczyć. Nie może być tak, że „ustawiona" jednostka społeczeństwa łamie wszystkie wartości by mogła nieuczciwie się wzbogacić.

Właścicielką tych terenów jest Beata N. Ta Pani wykupiła prawa do części gruntów ROD "23 Lutego" w Poznaniu za 80 tys. złotych. Sąd orzekł, że Polski Związek Działkowców ma wypłacić Beacie N. odszkodowanie w wysokości 7 min złotych z tytułu bezprawnego użytkowania terenów, na których znajdowały się alejki oraz dom działkowca. Beata N. wystawiła również rachunek działkowcom za bezumowne użytkowanie gruntów w wysokości 500 zł miesięcznie za okres 10 lat. W sumie po 60 tys. złotych każdy działkowiec. Stanowi to następne około siedem milionów złotych. Bardzo poważnym problemem dla nas działkowców są roszczenia ze strony Beaty N. Pośród działkowców są renciści i emeryci i że taka suma dla starszych osób to majątek. Na 7 min składała się cała polska rodzina działkowców.

 PANIE PROKURATORZE

Piszemy do Pana Prokuratora Generalnego z przekonaniem i wierzymy, że Pana Prokurator upora się z tak niewdzięcznym tematem i skasuje popełnione błędy prawne, w imię sprawiedliwości społecznej i poszanowania prawa. Społeczność działkowców popiera takie działania, które prowadzą do naprawy krzywdy i do normalności. Niewinni działkowcy zostali uwikłani w spory sądowe o bezumowne korzystanie z gruntów, a Polski Związek Działkowców został obciążony kwotą ponad siedmiu milionów złotych - za nieswoje winy. Tego ze względów społecznych nie można tolerować, aby na nieuzasadnione dochody jednej osoby składali się działkowcy całego Kraju. Brak reakcji ze strony naszej społeczności działkowców, byłoby akceptacją łamania prawa przez jednostki krzywdzące ekonomicznie i psychicznie poszkodowanych. Czy to jest normalne ?. Załącznik: Artykuł - Jak zostać milionerem w Poznaniu - Dziennik Trybuna 2014-04-23 Z wyrazami poważania i poszanowania pozostaje 756 Działkowców z ROD "PORT CENTRALNY" w Szczecinie.


Przewodniczący Walnego Zebrania

Roman Kempczyński

 

 

 

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio