Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Altany kiedyś i dziś – zobacz zdjęcia - 27.06.2014

W odpowiedzi na naszą prośbę do KR PZD napływają kolejne zdjęcia altan, które potwierdzają bezzasadność wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, w ocenie którego za altany należy uznać niewielkie, ażurowe konstrukcje chroniące przed słońcem i deszczem, nie związane trwale z gruntem. Definicja ta nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością jaka panuje w ogrodach działkowych gdyż drewniane, bądź też murowane altany przypominające niewielkie domki ozdabiają ogrody działkowe od przeszło stu lat. Potwierdzeniem tego są zdjęcia, które zamieszczamy poniżej. Zachęcamy też do zapoznania się ze zdjęciami, które opublikowaliśmy w naszej galerii (ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ).

Zachęcamy równocześnie wszystkich działkowców oraz sympatyków ruchu działkowego  do nadsyłania zdjęć sprzed kilkudziesięciu, a być może nawet stu lat, które pokazują, jak wyglądały one w praktyce. Zdjęcia można nadsyłać zarówno drogą mailową na adres: media@pzd.pl, jak i pocztą (Krajowa Rada PZD, ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa).

Jeśli istnieje taka możliwość, to prosimy o dołączenie opisu, zawierającego miejscowość i nazwę ogrodu, w którym zrobiono zdjęcie oraz daty, kiedy zostało ono wykonane. Nadsyłane materiały zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.


ROD "Relaks" w Dzierżoniowie - zdjęcia pochodzą z ok. 1968 roku.