Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD im. Fornalskiej w Zielonej Górze zostaje w PZD - 17.06.2014

Rodzinny Ogród Działkowy „im. Fornalskiej” jest zagospodarowany przez 99 działek położonych w malowniczej scenerii, w otoczeniu zielonogórskich lasów. Działki użytkowane są przez 174 działkowców. Ten niewielki ogród cieszy się wielkim powodzeniem wśród zielonogórzan i trudno pozyskać w nim działkę. Jest wyposażony w niezbędne media oraz niewielki dom działkowca. Dobrze zintegrowane środowisko działkowców mimo skromnych środków realizuje wszystkie cele które sobie wyznaczyło. Zarząd pod kierownictwem Pani Alicji Bieniarz dba o zrównoważony rozwój oraz dobrą atmosferę w ogrodzie. Działkowcy czynnie uczestniczyli w akcjach poparcia dla ustawy o ROD w roku 2013 i zdają sobie sprawę, iż jedynie dzięki konsolidacji całego środowiska polskich działkowców udało się uchwalić korzystne zapisy.

W sobotę 14.06.2014r.działkowcy spotkali się by zadecydować o przyszłości swojego ogrodu.  Zebranie cieszyło się niewielką frekwencją (31,8%) ale w II terminie było w mocy podjąć uchwałę o wyborze stowarzyszenia prowadzącego ogród. Po rzeczowej dyskusji oraz rozważeniu wszelkich za i przeciw działkowcy jednomyślnie przyjęli wniosek Zarządu o pozostawieniu ogrodu jako jednostkę organizacyjną Polskiego Związku Działkowców.

Działkowcy pozytywnie ocenili pracę Zarządu ROD oraz wsparcie organizacyjne, prawne i finansowe Okręgowego Zarządu PZD i Krajowej Rady PZD. Wyrazili nadzieję, że Polski Związek Działkowców tak jak do tej pory, będzie stał na straży praw działkowców i zażegna kolejne zagrożenia wynikające z  wyroku NSA w sprawie altan oraz aktywności Związku Miast Polskich. Działkowcy jednomyślnie przyjęli uchwałę o pozostaniu w PZD.

Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze, Pan Rafał Hawryluk zapewnił, iż dotychczasowa dobra współpraca będzie kontynuowana, a Polski Związek Działkowców zrobi wszystko by nie zawieść kredytu zaufania jakim obdarzyli go działkowcy ROD im. Fornalskiej w Zielonej Górze.

 

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.