Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Państwo Krystyna i Henryk - działkowcy z pasją - 13.06.2014

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Słoneczna Dolina” w Chełmnie, położonym na terenie Okręgu Toruńsko – Włocławskiego, znajduje się działka nr 38, której użytkownikami są Państwo Krystyna i Henryk Jasnowscy. Uprawa działki stała się pasją małżonków już od 1982 roku, w którym to Państwo Jasnowscy stali się członkami Polskiego Związku Działkowców i użytkownikami działki.

Podczas licznych podróży odbywanych do różnych zakątków kraju Państwo Jasnowscy zawsze myślą o swojej oazie zieleni i z każdej takiej wycieczki starają się przywieźć ciekawą roślinę. Podczas jednej z takich wypraw zakupili w okolicach Wisły tulipanowca amerykańskiego Liviodendron tulipifera. Zakup taki miał miejsce w 1996 roku. Drzewko zostało przewiezione do Chełmna i posadzone na działce przez Pana Henryka. Obecnie osiągnęło ponad 8 metrów wysokości. Po dwudziestu latach opiekowania się nim zakwitło po raz pierwszy, pokazując piękne żółte kwiaty. Stało się teraz główną ozdobą użytkowanej przez Państwa Jasnowskich działki. Razem z innymi kwiatami i krzewami tworzy piękną kompozycję.

Działka jest dla Państwa Jasnowskich  wielką pasją. Zagospodarowali oni swoje 496 m² w sposób przemyślany i pozwalający na ciągłe uzupełnianie nasadzeń o nowe okazy. Państwo Jasnowscy wkładają całe serce w pielęgnowanie swojej długoletniej pasji. W roku 2004 Pan Henryk został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”, którą odebrał z rąk Pana Eugeniusza Kondrackiego Prezesa Polskiego Związku Działkowców na rynku w Chełmnie. Odznaka ta została nadana za długoletnią wzorową uprawę działki i osiemnastoletnią pracę na rzecz ogrodu w organach Zarządu ROD „Słoneczna dolina” w Chełmnie.

                                                      

Blandyna Łubkowska

instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio