Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Biesiadna Działka” w ROD im. St. Staszica w Czarnkowie - 10.06.2014

W dniu 7 czerwca 2014 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. St. Staszica w Czarnkowie wspólnie z Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnkowie zorganizował pierwsze spotkanie pn. „Biesiadna Działka”. Głównym celem spotkania było między innymi: integracja międzypokoleniowa, wskazanie sposobów na spędzenie wolnego czasu, poznanie możliwości samorealizacji poprzez wolontariat oraz etapu realizacji Międzynarodowego Projektu Wolontariatu Seniorów (Program LLP Grundtvig finansowanego ze środków UE) –„Razem nie osobno” oraz poznanie zasad bezpieczeństwa na działkach.

Biesiadę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Czarnkowa Franciszek Strugała, Radny Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego Bogdan Tomaszewski, Prezes OZ PZD w Pile Marian Praczyk oraz Naczelnik ds. Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie Sławomir Jagła. 

Działkowcy na biesiadę przybyli z dobrym humorem i koszykiem piknikowym. Była zabawa, konkursy z nagrodami dla dzieci, biesiada przy ognisku i żywej muzyce, wspólne śpiewanie  i wiele innych atrakcji. Uczestników licznych konkursów nagradzali wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy MOPS Czarnków zaopatrzeni w kosze słodyczy i gadżetów.

O wolontariacie zagranicznym mówiły uczestniczki Projektu międzynarodowego „Razem , nie osobno”. Bardzo ważny temat bezpieczeństwa przedstawił Naczelnik ds. Prewencji z KPP Czarnków. Organizatorzy osiągnęli założony cel - zabawa i  edukacja. Wspólnej zabawie towarzyszyła radość i uśmiech dziecka, który był największym podziękowaniem dla organizatorów. Bawiono się wyśmienicie, a tańce i śpiewy trwały do późnych godzin.  Organizatorzy już podjęli decyzję, że było to pierwsze spotkanie - ale nie ostatnie!

 

Wojciech Urban

Prezes ROD im. St. Staszica

w Czarnkowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio