Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD zaprasza na obchody Festiwalu Święto Ogrodów - 06.06.2014

8 czerwca tego roku warto odwiedzić ROD „Nad Rudawą” w Krakowie. Bierze on udział w Festiwalu Święto Ogrodów, który odbywa się w stolicy Małopolski w dniach 30 maja – 15 czerwca. Z tej okazji działkowcy przygotowali dla odwiedzających moc atrakcji.

W trakcie Festiwalu Święto Ogrodów mają miejsce wydarzenia, które z pewnością zainteresują miłośników zieleni. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta. Angażują się w nią władze lokalne, środowiska naukowe oraz stowarzyszenia. Nie mogło zabraknąć również ogrodów działkowych.

- Bierzemy udział w Festiwalu po raz ósmy – opowiada Klaudiusz Markiewski, prezes ROD „Nad Rudawą”.

- W tym roku otwieramy się na gości w niedzielę 8 czerwca. Będzie można zwiedzić nasz ogród – mówi, podkreślając, że w rolę przewodników wcielą się członkowie zarządu ROD.

Prezes Markiewski zachęca również do wzięcia udziału w zawodach wędkarskich. – Na terenie naszego ogrodu znajdują się dwa zbiorniki wodne. Dbamy o nie, regularnie oczyszczamy i zarybiamy – opowiada.

Ryby złowione przez uczestników będzie można spróbować podczas degustacji. – Zorganizujemy wspólnego grilla – mówi Klaudiusz Markiewski.

Osoby, które odwiedzą tego dnia ogród, skosztują również miodu z pasieki, znajdującej się na terenie ROD.

Na zakończenie dnia goście obejrzą występ artystyczny zespołu Kamea.

- Impreza pokazuje, że możliwa jest współpraca działkowców z lokalnymi władzami. Festiwal to także okazja, by podkreślić znaczenie ROD w życiu miasta – stwierdza prezes Markiewski.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio