Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Mówimy stanowczo nie takim pomysłom" - 30.05.2014

Stanowisko       
Okręgowego Zarządu Podlaskiego PZD w Białymstoku

 

     Kolejny raz spotkaliśmy się na obradach Zarządu Okręgu i podobnie jak poprzednio, zasłużeni działacze naszego Stowarzyszenia Ogrodowego pytają kierownictwo Zarządu: czy wreszcie Pan Prezes Związku Miast Polskich –Ryszard Grobelny – Prezydent  Poznania  da nam spokój i pozwoli na spokojne prowadzenie podlaskich ogrodów działkowych.

      Odpowiedź brzmi: NIE! ZMP intensywnie szuka sposobu na nowelizację  naszej dobrej Ustawy z 13 grudnia 2013r. w której chce zapisać korzystne sobie zmiany.

       My mówimy stanowczo nie takim pomysłom. Jesteśmy świadomi tego, iż po raz pierwszy w historii – Polski Parlament taką ogromną większością  głosów uchwalił obywatelski projekt ustawy w oczekiwanym przez wszystkich działkowców kształcie.

       Zapisów naszej  ustawy będziemy bronić na wszystkie możliwe sposoby. Przykłady takiej postawy prezentowaliśmy w przeszłości – i jesteśmy zdeterminowani czynić tak dalej bo działkowcy zasłużyli na przyjazne nam zapisy prawne. Zapisy, które – mamy nadzieję - pozwolą spokojnie żyć, pracować i wypoczywać na naszych ukochanych działkach.                                                  

 Podpisy 25 obecnych członków Zarządu Okręgu Podlaskiego.

 

Białystok,  29. 05.2014r.

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio